Osallistujaluettelo Laji 1-32 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  03 lokakuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  21:49   
  Järjestäjä  Seinäjoen Uimarit -58         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  05 lokakuu 2019         
 
 
Laji 1, 200m Vapaauinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
21  Tattari Tessa  2004  KUS-GSS  04A374  25 m  2:14.13  2:14.13   
24  känsäkangas henna  2004  KUS-GSS  04A431  25 m  2:15.81  2:15.81   
185  Välivainio Veera  2005  VUS-VSS  05A645  50 m  2:17.60  2:17.60   
Lampi Jenni  2000  SWIM  00A178  50 m  2:18.95  2:18.95   
184  Lamminmäki Hannah  2006  VUS-VSS  06A351  50 m  2:20.84  2:20.84   
199  Holmlund Matilda  2005  VUS-VSS  05A734  50 m  2:21.57  2:21.57   
222  Varsanpää Veera  2004  VUS-VSS  04B272  25 m  2:22.66  2:22.66   
170  Kinnunen Enni  2005  VUS-VSS  05A193  50 m  2:23.04  2:23.04   
68  Jouppila Annukka  2003  SeUi  03A120  25 m  2:23.21  2:23.21   
10  196  Nukala Gitta  2004  VUS-VSS  04B020  25 m  2:23.98  2:23.98   
11  64  Kekola Noora  2004  SeUi  04A028  25 m  2:24.65  2:24.65   
12  171  Oksakari Laura Sofia  2005  VUS-VSS  05A194  50 m  2:26.23  2:26.23   
13  197  Turunen Anni  2006  VUS-VSS  06A416  50 m  2:29.44  2:29.44   
14  200  Berg Maisa  2003  VUS-VSS  03B163  50 m  2:30.05  2:30.05   
15  283  Mielonen Tiia  2006  NiSa  06A625  50 m  2:35.37  2:35.37   
16  188  Williamsson Ellen  2006  VUS-VSS  06A398  50 m  2:38.21  2:38.21   
17  291  Hautala Maria  2003  KuRy  03A911  50 m  2:39.73  2:39.73   
18  32  Paavola Oosa  2005  KUS-GSS  05A906  25 m  2:45.12  2:45.12   
19  39  Päivärinta Jenna  2005  KUS-GSS  05B119  25 m  2:47.04  2:47.04   
20  47  Hietanen Hanna Eveliina  2005  Virkiä  05A830  25 m  2:47.63  2:47.63   
21  221  Keiski Aina  2007  VUS-VSS  07A565  50 m  2:47.95  2:47.95   
22  34  känsäkangas jonna  2004  KUS-GSS  04B186  50 m  2:48.34  2:48.34   
23  81  Kotkaniemi Albertiina  2008  SeUi  08A010  50 m  2:49.28  2:49.28   
24  37  Heiskanen Sofia  2005  KUS-GSS  05B121  50 m  2:51.24  2:51.24   
25  289  Nieminen Oona  2004  AU  04B265  50 m  2:53.13  2:53.13   
26  210  Eriksson Nelly  2006  VUS-VSS  06A711  50 m  2:55.51  2:55.51   
27  80  Murtomäki Nana  2008  SeUi  08A008  25 m  2:55.62  2:55.62   
28  125  Hakala Mirella  2005  SeUi  05B142  50 m  2:55.95  2:55.95   
29  218  Rantala Siiri  2007  VUS-VSS  07A433  50 m  2:57.27  2:57.27   
30  212  Helsing Kristina  2007  VUS-VSS  07A424  50 m  2:57.61  2:57.61   
31  225  Reini Tiia  2007  VUS-VSS  07A736  50 m  3:01.37  3:01.37   
32  70  Kotkaniemi Elviira  2005  SeUi  05A004  25 m  3:02.24  3:02.24   
33  67  Porkkala Sanni  2004  SeUi  04A034  25 m  3:03.11  3:03.11   
34  84  suominen siiri  2006  SeUi  06A306  50 m  3:03.90  3:03.90   
35  290  Laukkanen Selma  2008  AU  08A610  25 m  3:07.23  3:07.23   
36  230  Vedenjuoksu Elsi  2007  VUS-VSS  07A744  50 m  3:09.29  3:09.29   
37  Päivärinta Venla  2008  IK  08A129  25 m  3:12.28  3:12.28   
38  87  Luomakortes Julia  2008  SeUi  08A046  25 m  3:13.84  3:13.84   
39  207  Hakala Kaisa  2008  VUS-VSS  08A182  25 m  3:13.94  3:13.94   
40  126  Kiviluoma Sohvi  2006  SeUi  06A994  25 m  3:20.17  3:20.17   
41  112  Karlsson Lovisa  2006  SeUi  06A797  50 m  3:22.41  3:22.41   
42  76  Myllykoski Evelina  2006  SeUi  06A043  50 m  3:22.61  3:22.61   
43  86  Potinkara Ilona  2007  SeUi  07A109  50 m  3:30.30  3:30.30   
44  145  Alanko Oona  2008  SeUi  08A771  25 m  3:42.97  3:42.97   
45  Thors Marika  2007  IK  07A883  25 m  3:52.90  3:52.90   
46  89  Syrjä Emilia  2009  SeUi  09A012  50 m  3:55.63  3:55.63   
47  130  Kangas Minea  2009  SeUi  09A231  25 m  4:01.05  4:01.05   
48  69  Klutas Anna  2002  SeUi  02A395  25 m       
49  104  Hirvilammi Mai  2008  SeUi  08A241  25 m       
50  108  Nurmela Emma Henriika  2009  SeUi  09A097  25 m       
51  276  Koskela Elina  2005  ViesU  05B214  25 m       
52  278  Sorvisto Minerva  2007  ViesU  07A972  25 m       
 
Laji 2, 200m Vapaauinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
Koskinen Kasperi  2001  SWIM  01A710  50 m  2:10.98  2:10.98   
46  Ahola Antti  2001  Virkiä  01A609  50 m  2:19.86  2:19.86   
167  Puutio Pietari  2004  VUS-VSS  04A429  50 m  2:20.49  2:20.49   
26  Nissinen Visa  2004  KUS-GSS  04A432  25 m  2:20.54  2:20.54   
204  Pihlaja Salomo  2005  VUS-VSS  05A900  50 m  2:24.60  2:24.60   
Korpi Lauri  2006  IK  06A056  25 m  2:26.50  2:26.50   
149  Galos Andras  2006  SeUi  06B144  50 m  2:26.73  2:26.73   
27  Ikola Ville  2005  KUS-GSS  05A206  50 m  2:29.24  2:29.24   
192  Koskela Alex  2004  VUS-VSS  04B017  25 m  2:31.88  2:31.88   
10  194  Jokiaho Joel  2004  VUS-VSS  04B015  50 m  2:33.27  2:33.27   
11  73  Klutas Akseli  2004  SeUi  04A245  25 m  2:37.60  2:37.60   
12  29  Herronen Samu  2007  KUS-GSS  07A131  25 m  2:38.06  2:38.06   
13  217  Joensuu Konsta  2005  VUS-VSS  05A989  50 m  2:38.42  2:38.42   
14  180  Halmelinna Eskil  2005  VUS-VSS  05A483  25 m  2:43.44  2:43.44   
15  209  Qvisén Aaron  2007  VUS-VSS  07A421  50 m  2:47.56  2:47.56   
16  115  Jumppanen Lauri  2007  SeUi  07A543  25 m  2:53.33  2:53.33   
17  75  Syrjä Arttu  2005  SeUi  05A121  25 m  2:54.33  2:54.33   
18  33  Rajala Nicky  2007  KUS-GSS  07A356  50 m  2:55.66  2:55.66   
19  147  Raninen Ilari  2004  SeUi  04B334  25 m  3:05.11  3:05.11   
20  224  Ponsiluoma Aapo  2007  VUS-VSS  07A733  25 m  3:08.95  3:08.95   
21  190  Hong Netanel  2007  VUS-VSS  07A164  50 m  3:09.08  3:09.08   
22  93  Hemminki Luka  2008  SeUi  08A090  50 m  3:15.39  3:15.39   
23  284  Anttila Joona  2006  NiSa  06A866  25 m  3:16.19  3:16.19   
24  203  Strömbäck Hannes  2007  VUS-VSS  07A324  25 m  3:17.96  3:17.96   
25  287  Peltosaari Aleksi  2004  NiSa  04B289  25 m  3:20.47  3:20.47   
26  92  Kiviniemi Atte  2007  SeUi  07A253  50 m  3:29.75  3:29.75   
27  107  Uusi-Panula Seeti  2007  SeUi  07A498  25 m  3:58.54  3:58.54   
28  88  Nikko Johannes  2009  SeUi  09A011  25 m       
29  119  Hirvilammi Eino  2010  SeUi  10A030  25 m       
30  139  Ventsas Johannes  2009  SeUi  09A435  25 m       
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
22  Harju Tuulia  2005  KUS-GSS  05A151  25 m  28.55  28.55   
16  Nygård Nea  2002  KUS-GSS  02A188  25 m  28.70  28.70   
15  härkönen emilia  2001  KUS-GSS  01A441  25 m  29.55  29.55   
18  Nurkkala Sofia  2004  KUS-GSS  04A067  50 m  29.89  29.89   
10  Ollikainen Aino  2005  KeuTo  05A182  25 m  30.46  30.46   
291  Hautala Maria  2003  KuRy  03A911  25 m  30.91  30.91   
191  Strandberg Lise  2003  VUS-VSS  03B140  50 m  31.04  31.04   
17  Lindholm Matilda  2001  KUS-GSS  01A744  25 m  31.08  31.08   
270  Kiljala Riialiina  2008  ViesU  08A093  50 m  31.20  31.20   
10  25  Vikström Jasmine  2002  KUS-GSS  02A972  25 m  31.21  31.21   
11  165  Tiilikka Siiri  2004  VUS-VSS  04A253  50 m  31.41  31.41   
12  182  Löfqvist Tilde  2004  VUS-VSS  04A869  50 m  31.45  31.45   
13  285  Ekdahl Eerika  2007  NiSa  07A734  25 m  31.47  31.47   
14  166  Isaksen Inger  2005  VUS-VSS  05A163  25 m  32.45  32.45   
15  289  Nieminen Oona  2004  AU  04B265  50 m  32.92  32.92   
16  273  Koskela Jenny Aada-linnea  2003  ViesU  03B305  50 m  32.96  32.96   
17  230  Vedenjuoksu Elsi  2007  VUS-VSS  07A744  25 m  33.04  33.04   
18  269  Linna Noora-Maria  2006  ViesU  06A468  50 m  33.06  33.06   
19  63  Kannosto Aamu  2005  SeUi  05A001  50 m  33.65  33.65   
20  271  Saarela Tilda  2006  ViesU  06A729  25 m  33.83  33.83   
21  288  Rinta-aho Roosa  2004  AU  04B253  50 m  33.89  33.89   
22  189  Lång Emma  2004  VUS-VSS  04B005  50 m  34.06  34.06   
23  212  Helsing Kristina  2007  VUS-VSS  07A424  25 m  34.26  34.26   
24  49  Antila Aada  2007  Virkiä  07A530  50 m  34.75  34.75   
25  Päivärinta Venla  2008  IK  08A129  25 m  35.24  35.24   
26  267  Ojakippola Peppi  2006  ViesU  06A464  50 m  35.26  35.26   
27  278  Sorvisto Minerva  2007  ViesU  07A972  50 m  36.71  36.71   
28  253  Karasonova Arina  2007  VUS-VSS  07A840  25 m  36.92  36.92   
29  97  Koivisto Helmi  2009  SeUi  09A040  25 m  37.21  37.21   
30  290  Laukkanen Selma  2008  AU  08A610  50 m  37.22  37.22   
31  117  Ylinen Liina  2008  SeUi  08A380  50 m  37.65  37.65   
32  70  Kotkaniemi Elviira  2005  SeUi  05A004  25 m  38.03  38.03   
33  258  Saartenoja Siiri  2007  VUS-VSS  07A918  25 m  38.35  38.35   
34  87  Luomakortes Julia  2008  SeUi  08A046  25 m  38.39  38.39   
35  261  Koski Friida  2007  VUS-VSS  07A933  25 m  38.45  38.45   
36  254  Kalliokoski Emilia  2007  VUS-VSS  07A836  50 m  38.80  38.80   
37  126  Kiviluoma Sohvi  2006  SeUi  06A994  50 m  38.95  38.95   
38  109  Nivukoski Siiri  2008  SeUi  08A263  25 m  39.15  39.15   
39  113  Lintilä Peppi  2008  SeUi  08A274  25 m  39.72  39.72   
40  201  Koivulahti Ida  2007  VUS-VSS  07A189  50 m  39.97  39.97   
41  193  Mäki Mariana  2006  VUS-VSS  06A413  50 m  40.01  40.01   
42  118  Ylinen Kerttu  2009  SeUi  09A153  25 m  40.10  40.10   
43  228  Holmlund Alma  2007  VUS-VSS  07A737  50 m  40.28  40.28   
44  259  Ainassaari Mikaela  2007  VUS-VSS  07A929  25 m  40.52  40.52   
45  286  Mäkinen Aada  2007  NiSa  07A735  25 m  40.77  40.77   
46  280  Lämpsä Anni  2008  ViesU  08A816  50 m  40.82  40.82   
47  257  Ristimäki Seela  2010  VUS-VSS  10A142  50 m  41.60  41.60   
48  130  Kangas Minea  2009  SeUi  09A231  25 m  41.78  41.78   
49  121  Vataja Aada  2008  SeUi  08A402  25 m  41.93  41.93   
50  255  Kärki Sara  2007  VUS-VSS  07A850  25 m  42.27  42.27   
51  86  Potinkara Ilona  2007  SeUi  07A109  25 m  42.82  42.82   
52  51  Arosarka Nella  2005  Virkiä  05B188  25 m  42.92  42.92   
53  124  Lähelmä Aino  2005  SeUi  05B141  25 m  43.12  43.12   
54  82  Laiho Fanny  2010  SeUi  10A000  25 m  43.66  43.66   
55  36  Karhulahti Siiri  2009  KUS-GSS  09A181  50 m  43.68  43.68   
56  274  Junttila Neea  2009  ViesU  09A468  50 m  43.70  43.70   
57  235  Särkiniemi Anni  2006  VUS-VSS  06A989  50 m  43.75  43.75   
58  276  Koskela Elina  2005  ViesU  05B214  25 m  43.95  43.95   
59  247  Jämsä Alma  2011  VUS-VSS  11A029  50 m  44.02  44.02   
60  108  Nurmela Emma Henriika  2009  SeUi  09A097  25 m  44.18  44.18   
61  38  Herronen Tessa  2008  KUS-GSS  08A430  50 m  44.83  44.83   
62  277  Koskela Emma  2007  ViesU  07A953  50 m  45.21  45.21   
63  35  Koittola Siiri  2008  KUS-GSS  08A235  25 m  46.08  46.08   
64  40  Heikell Meimi  2009  KUS-GSS  09A297  50 m  46.19  46.19   
65  41  Hagqvist Mette  2007  KUS-GSS  07A828  50 m  46.27  46.27   
66  44  Paavola Neea  2008  KUS-GSS  08A630  50 m  46.32  46.32   
67  275  Sarja Mona  2009  ViesU  09A470  50 m  46.79  46.79   
68  43  Paavola Aada  2008  KUS-GSS  08A631  25 m  46.98  46.98   
69  249  Riska Molly  2011  VUS-VSS  11A042  50 m  46.99  46.99   
70  135  Kataja Enni  2009  SeUi  09A239  50 m  47.15  47.15   
71  128  Pöyry Ester  2009  SeUi  09A226  25 m  51.22  51.22   
72  100  Kaatikko Senni  2010  SeUi  10A006  25 m  51.64  51.64   
73  45  Karjalainen Maija  2010  KUS-GSS  10A164  25 m  52.35  52.35   
74  42  Siponen Tara  2010  KUS-GSS  10A132  50 m  52.79  52.79   
75  91  Risku Neea  2011  SeUi  11A000  25 m  53.31  53.31   
76  102  Catargiu Sofia  2010  SeUi  10A012  25 m  54.75  54.75   
77  Latvala Vilma  2011  IK  11A057  25 m  55.14  55.14   
78  242  Fellman Isabelle  2009  VUS-VSS  09A259  50 m  58.77  58.77   
79  131  Lemberg Linnea  2011  SeUi  11A017  25 m  59.70  59.70   
80  263  Kotanen Anna  2010  VUS-VSS  10A229  50 m  1:00.69  1:00.69   
81  122  Kotkaniemi Serafiia  2011  SeUi  11A008  25 m  1:02.02  1:02.02   
82  90  Försti Nora  2008  SeUi  08A082  25 m  1:03.23  1:03.23   
83  132  Pöyry Rebekka  2011  SeUi  11A018  25 m  1:04.00  1:04.00   
84  123  Kotkaniemi Alviina  2011  SeUi  11A007  25 m  1:04.15  1:04.15   
85  134  Kataja Helmi  2011  SeUi  11A019  25 m  1:08.33  1:08.33   
86  152  janhunen Elli  2011  SeUi  11A087  25 m  1:18.91  1:18.91   
87  146  Rintala Neea  2011  SeUi  11A069  25 m  1:21.77  1:21.77   
88  140  Laihorinne Martta  2012  SeUi  12A008  25 m  1:27.68  1:27.68   
89  137  Nikko Adalmiina  2012  SeUi  12A006  25 m  1:38.68  1:38.68   
90  55  Marjamäki Sofia  2009  Virkiä  09A628  25 m       
91  142  Kangastie Fanni  2008  SeUi  08A758  25 m       
92  144  Aho Fanni  2010  SeUi  10A191  25 m       
93  150  Luoma-aho Lumina  2009  SeUi  09A546  25 m       
94  216  Hannula Ava  2008  VUS-VSS  08A221  25 m       
95  245  Leminen Nelli  2009  VUS-VSS  09A350  25 m       
96  282  Koskela Anni  2009  ViesU  09A730  25 m       
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
175  Khalili Nader  2001  VUS-VSS  01B263  25 m  25.64  25.64   
13  Korri Antti  1992  KUS-GSS  92A138  50 m  25.79  25.79   
66  Hanka Eeli  2003  SeUi  03A107  50 m  28.42  28.42   
160  Malm Lars Ivar Valter  2001  VUS-VSS  01A596  50 m  28.57  28.57   
178  Pikkala Matias  2004  VUS-VSS  04A735  50 m  29.10  29.10   
30  Määttälä Riku  2005  KUS-GSS  05A671  25 m  29.38  29.38   
79  Laihorinne Iisakki  2003  SeUi  03A867  25 m  31.34  31.34   
268  Saarela Torsti  2006  ViesU  06A466  50 m  31.88  31.88   
73  Klutas Akseli  2004  SeUi  04A245  50 m  31.94  31.94   
10  215  Nukala Roy  2005  VUS-VSS  05A987  50 m  32.32  32.32   
11  71  Laukkala Totti  2004  SeUi  04A227  25 m  32.67  32.67   
12  33  Rajala Nicky  2007  KUS-GSS  07A356  50 m  34.20  34.20   
13  195  Lepistö Teemu  2005  VUS-VSS  05A728  50 m  34.32  34.32   
14  213  Turunen Veikka  2008  VUS-VSS  08A217  50 m  34.44  34.44   
15  72  Kekola Rasmus  2006  SeUi  06A007  50 m  35.27  35.27   
16  219  Karagiannis Konstantinos  2009  VUS-VSS  09A094  50 m  36.61  36.61   
17  116  Juntti Oskari  2008  SeUi  08A342  50 m  36.70  36.70   
18  75  Syrjä Arttu  2005  SeUi  05A121  50 m  36.76  36.76   
19  241  Lehtimäki Leo  2006  VUS-VSS  06B015  25 m  38.38  38.38   
20  220  Karagiannis Michail Angelos  2009  VUS-VSS  09A093  50 m  39.16  39.16   
21  202  Söderlund Oskar  2007  VUS-VSS  07A280  25 m  39.27  39.27   
22  234  Koho Felix  2005  VUS-VSS  05B145  50 m  39.27  39.27   
23  147  Raninen Ilari  2004  SeUi  04B334  25 m  39.28  39.28   
24  243  Qvisén Anton  2009  VUS-VSS  09A272  50 m  39.89  39.89   
25  231  Ustimenko Matvej  2008  VUS-VSS  08A457  50 m  39.92  39.92   
26  85  Myllykoski Topias  2008  SeUi  08A036  25 m  40.00  40.00   
27  48  Arosarka Veka  2007  Virkiä  07A538  25 m  40.14  40.14   
28  78  Laiho Wili  2008  SeUi  08A004  50 m  40.30  40.30   
29  292  Hahto Nuutti  2008  KuRy  08A518  25 m  43.06  43.06   
30  223  Nygård Eemeli  2008  VUS-VSS  08A397  50 m  43.51  43.51   
31  256  Kaas Arvid  2008  VUS-VSS  08A689  50 m  44.20  44.20   
32  250  Korpi-Halkola Tatu  2009  VUS-VSS  09A331  50 m  44.85  44.85   
33  92  Kiviniemi Atte  2007  SeUi  07A253  25 m  44.96  44.96   
34  52  Keppo Leevi  2006  Virkiä  06B096  25 m  45.65  45.65   
35  133  Salmenkangas Lenni  2009  SeUi  09A241  25 m  45.95  45.95   
36  279  Lämpsä Tuomas  2010  ViesU  10A224  50 m  46.14  46.14   
37  262  Jungner Emil  2010  VUS-VSS  10A212  50 m  46.44  46.44   
38  98  Salonen Lauri  2010  SeUi  10A004  25 m  47.40  47.40   
39  281  Koskela Leevi  2010  ViesU  10A240  50 m  50.71  50.71   
40  244  Turunen Milo  2011  VUS-VSS  11A020  50 m  50.93  50.93   
41  50  Palomäki Iivari  2009  Virkiä  09A275  25 m  51.28  51.28   
42  114  Lintilä Rasmus  2009  SeUi  09A101  50 m  51.30  51.30   
43  148  Pirttikoski Juho  2008  SeUi  08A794  25 m  51.76  51.76   
44  99  Niemelä Miko  2009  SeUi  09A054  25 m  53.16  53.16   
45  101  Leppinen Elias  2009  SeUi  09A067  25 m  55.77  55.77   
46  151  Hällfors Albert  2009  SeUi  09A547  25 m  56.80  56.80   
47  103  Laihorinne Hermanni  2010  SeUi  10A013  50 m  58.04  58.04   
48  252  Jokiaho Julius  2009  VUS-VSS  09A313  50 m  1:00.25  1:00.25   
49  120  Porkkala Jaakko  2011  SeUi  11A006  25 m  1:05.98  1:05.98   
50  141  Salmenkangas Peetu  2011  SeUi  11A062  25 m  1:06.72  1:06.72   
51  127  Takala Matias  2010  SeUi  10A066  25 m  1:09.29  1:09.29   
52  136  Viitala Niilo  2010  SeUi  10A071  25 m  1:13.10  1:13.10   
53  129  Ylikangas Sisu  2011  SeUi  11A016  25 m  1:13.48  1:13.48   
54  53  Arosarka Eeti  2010  Virkiä  10A282  25 m       
55  56  Torppa Matias  2009  Virkiä  09A645  25 m       
56  57  Hietala Matias  2009  Virkiä  09A658  25 m       
57  58  Perälä Kristian  2008  Virkiä  08A953  25 m       
58  60  Sirkka Johannes  2011  Virkiä  11A169  25 m       
59  96  Latvala Taavi  2008  SeUi  08A119  25 m       
60  107  Uusi-Panula Seeti  2007  SeUi  07A498  25 m       
61  138  Laukkala Eikka  2012  SeUi  12A004  25 m       
62  143  Kentta Aleksi  2009  SeUi  09A561  25 m       
63  153  Mattila Oliver  2010  SeUi  10A241  25 m       
64  154  Jokiranta Paavo Eino Ilmari  2010  SeUi  10A297  25 m       
65  155  Juntti Rasmus  2011  SeUi  11A117  25 m       
66  156  Kentta Leevi  2011  SeUi  11A122  25 m       
67  264  Pihlaja Sylvester  2009  VUS-VSS  09A622  25 m       
68  265  Strandberg John Matts Isak  2008  VUS-VSS  08A897  25 m       
69  266  Strandberg Felix Karl Georg  2008  VUS-VSS  08A896  25 m       
70  294  Vainionpää Leevi  2009  KuRy  09A497  25 m       
71  296  Erkkonen Niku  2007  KuRy    25 m       
 
Laji 5, 200m Sekauinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
162  Kivi Petra  2003  VUS-VSS  03A153  50 m  2:27.28  2:27.28   
183  Stenman Fia  2006  VUS-VSS  06A349  25 m  2:32.94  2:32.94   
161  Grangärd Jenny  2003  VUS-VSS  03A151  25 m  2:35.23  2:35.23   
198  Hautala Pirita  2004  VUS-VSS  04B022  25 m  2:37.64  2:37.64   
181  Laiteenmäki Milla  2001  VUS-VSS  01B318  25 m  2:37.68  2:37.68   
20  Rintala Vilma  2005  KUS-GSS  05A060  25 m  2:40.02  2:40.02   
185  Välivainio Veera  2005  VUS-VSS  05A645  50 m  2:40.34  2:40.34   
164  Hulkki Ella  2004  VUS-VSS  04A200  50 m  2:40.45  2:40.45   
199  Holmlund Matilda  2005  VUS-VSS  05A734  50 m  2:40.55  2:40.55   
10  168  Lehtonen Viivi  2004  VUS-VSS  04A451  50 m  2:41.78  2:41.78   
11  64  Kekola Noora  2004  SeUi  04A028  25 m  2:44.05  2:44.05   
12  172  Knuuttila Aamu  2004  VUS-VSS  04A531  50 m  2:44.70  2:44.70   
13  163  Jerohin Aino  2003  VUS-VSS  03A154  50 m  2:47.02  2:47.02   
14  205  Kärkkäinen Anni  2006  VUS-VSS  06A642  50 m  2:47.76  2:47.76   
15  166  Isaksen Inger  2005  VUS-VSS  05A163  25 m  2:47.94  2:47.94   
16  169  Äkkinen Pihla  2005  VUS-VSS  05A195  50 m  2:48.23  2:48.23   
17  222  Varsanpää Veera  2004  VUS-VSS  04B272  50 m  2:48.70  2:48.70   
18  187  Högback Joanna  2007  VUS-VSS  07A150  50 m  2:55.37  2:55.37   
19  272  Nevala Jaana  2005  ViesU  05B115  50 m  2:58.53  2:58.53   
20  273  Koskela Jenny Aada-linnea  2003  ViesU  03B305  25 m  3:02.82  3:02.82   
21  81  Kotkaniemi Albertiina  2008  SeUi  08A010  50 m  3:06.38  3:06.38   
22  229  Fellman Michelle  2007  VUS-VSS  07A738  25 m  3:06.66  3:06.66   
23  49  Antila Aada  2007  Virkiä  07A530  25 m  3:07.79  3:07.79   
24  177  Hulkki Iina  2006  VUS-VSS  06A179  50 m  3:09.01  3:09.01   
25  174  Hautamäki Veera  2005  VUS-VSS  05A252  25 m  3:11.31  3:11.31   
26  80  Murtomäki Nana  2008  SeUi  08A008  25 m  3:17.65  3:17.65   
27  271  Saarela Tilda  2006  ViesU  06A729  50 m  3:21.31  3:21.31   
28  125  Hakala Mirella  2005  SeUi  05B142  50 m  3:23.89  3:23.89   
29  84  suominen siiri  2006  SeUi  06A306  25 m  3:28.72  3:28.72   
30  47  Hietanen Hanna Eveliina  2005  Virkiä  05A830  50 m  3:29.44  3:29.44   
31  126  Kiviluoma Sohvi  2006  SeUi  06A994  25 m  3:36.97  3:36.97   
32  124  Lähelmä Aino  2005  SeUi  05B141  25 m  3:37.23  3:37.23   
33  109  Nivukoski Siiri  2008  SeUi  08A263  25 m  3:41.97  3:41.97   
34  87  Luomakortes Julia  2008  SeUi  08A046  25 m  3:43.56  3:43.56   
35  76  Myllykoski Evelina  2006  SeUi  06A043  25 m  3:45.72  3:45.72   
36  214  Jämsä Aino  2008  VUS-VSS  08A218  50 m  3:51.33  3:51.33   
37  112  Karlsson Lovisa  2006  SeUi  06A797  50 m  3:53.39  3:53.39   
38  67  Porkkala Sanni  2004  SeUi  04A034  25 m       
39  86  Potinkara Ilona  2007  SeUi  07A109  25 m       
 
Laji 6, 200m Sekauinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
159  Fjellström Claes  2001  VUS-VSS  01A078  50 m  2:14.79  2:14.79   
179  Björkstrand Adam  2005  VUS-VSS  05A478  25 m  2:34.61  2:34.61   
65  Juupaluoma Kalle  2002  SeUi  02A329  25 m  2:39.50  2:39.50   
268  Saarela Torsti  2006  ViesU  06A466  25 m  2:42.73  2:42.73   
173  Hatunen Ilari  2006  VUS-VSS  06A076  50 m  2:43.82  2:43.82   
46  Ahola Antti  2001  Virkiä  01A609  25 m  2:47.53  2:47.53   
176  Kaslin Adrian  2005  VUS-VSS  05A414  25 m  2:52.19  2:52.19   
79  Laihorinne Iisakki  2003  SeUi  03A867  25 m  2:54.77  2:54.77   
233  Kotanen Erik  2006  VUS-VSS  06A965  25 m  3:00.87  3:00.87   
10  105  Tavast Oskari  2007  SeUi  07A495  50 m  3:02.51  3:02.51   
11  71  Laukkala Totti  2004  SeUi  04A227  25 m  3:02.62  3:02.62   
12  115  Jumppanen Lauri  2007  SeUi  07A543  50 m  3:07.18  3:07.18   
13  209  Qvisén Aaron  2007  VUS-VSS  07A421  50 m  3:09.44  3:09.44   
14  116  Juntti Oskari  2008  SeUi  08A342  50 m  3:16.96  3:16.96   
15  203  Strömbäck Hannes  2007  VUS-VSS  07A324  25 m  3:33.11  3:33.11   
16  232  Launonen Iivari  2007  VUS-VSS  07A743  50 m  3:39.06  3:39.06   
17  237  Roukus Kie  2007  VUS-VSS  07A791  50 m  3:46.75  3:46.75   
18  93  Hemminki Luka  2008  SeUi  08A090  50 m  3:48.34  3:48.34   
19  12  Salenius Juuso  2004  KeuTo  04A792  25 m       
 
Laji 7, 100m Perhosuinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
Lampi Jenni  2000  SWIM  00A178  25 m  1:04.81  1:04.81   
23  Jestoi Teea  2005  KUS-GSS  05A173  25 m  1:06.94  1:06.94   
182  Löfqvist Tilde  2004  VUS-VSS  04A869  50 m  1:13.01  1:13.01   
191  Strandberg Lise  2003  VUS-VSS  03B140  50 m  1:14.38  1:14.38   
22  Harju Tuulia  2005  KUS-GSS  05A151  25 m  1:15.60  1:15.60   
200  Berg Maisa  2003  VUS-VSS  03B163  25 m  1:15.97  1:15.97   
11  Nelimarkka Julia  2004  KeuTo  04A658  25 m  1:16.99  1:16.99   
68  Jouppila Annukka  2003  SeUi  03A120  25 m  1:18.49  1:18.49   
64  Kekola Noora  2004  SeUi  04A028  25 m  1:19.19  1:19.19   
10  269  Linna Noora-Maria  2006  ViesU  06A468  50 m  1:19.49  1:19.49   
11  170  Kinnunen Enni  2005  VUS-VSS  05A193  50 m  1:22.94  1:22.94   
12  270  Kiljala Riialiina  2008  ViesU  08A093  25 m  1:26.46  1:26.46   
13  186  Ekebohm Ida  2005  VUS-VSS  05A675  25 m  1:26.91  1:26.91   
14  34  känsäkangas jonna  2004  KUS-GSS  04B186  25 m  1:30.03  1:30.03   
15  201  Koivulahti Ida  2007  VUS-VSS  07A189  25 m  1:34.83  1:34.83   
16  228  Holmlund Alma  2007  VUS-VSS  07A737  50 m  1:35.49  1:35.49   
17  221  Keiski Aina  2007  VUS-VSS  07A565  50 m  1:36.36  1:36.36   
18  81  Kotkaniemi Albertiina  2008  SeUi  08A010  50 m  1:38.06  1:38.06   
19  84  suominen siiri  2006  SeUi  06A306  50 m  1:38.51  1:38.51   
20  225  Reini Tiia  2007  VUS-VSS  07A736  50 m  1:44.47  1:44.47   
21  69  Klutas Anna  2002  SeUi  02A395  25 m       
22  125  Hakala Mirella  2005  SeUi  05B142  25 m       
 
Laji 8, 100m Perhosuinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
61  Nurmela Mikael  2002  SeUi  02A017  50 m  1:03.60  1:03.60   
175  Khalili Nader  2001  VUS-VSS  01B263  50 m  1:04.10  1:04.10   
Koskinen Kasperi  2001  SWIM  01A710  50 m  1:06.21  1:06.21   
Korpi Lauri  2006  IK  06A056  50 m  1:14.02  1:14.02   
158  Karjaluoto Petter  1984  VUS-VSS  84A083  50 m  1:14.55  1:14.55   
30  Määttälä Riku  2005  KUS-GSS  05A671  25 m  1:15.61  1:15.61   
217  Joensuu Konsta  2005  VUS-VSS  05A989  50 m  1:28.35  1:28.35   
73  Klutas Akseli  2004  SeUi  04A245  25 m  1:28.75  1:28.75   
71  Laukkala Totti  2004  SeUi  04A227  50 m  1:30.76  1:30.76   
10  208  Varsanpää Viljo  2006  VUS-VSS  06A681  50 m  1:32.23  1:32.23   
11  180  Halmelinna Eskil  2005  VUS-VSS  05A483  25 m  1:33.31  1:33.31   
12  195  Lepistö Teemu  2005  VUS-VSS  05A728  50 m  1:36.01  1:36.01   
13  206  Kautiainen Iivari  2006  VUS-VSS  06A671  50 m  1:38.84  1:38.84   
14  160  Malm Lars Ivar Valter  2001  VUS-VSS  01A596  25 m       
 
Laji 9, 50m Rintauinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
23  Jestoi Teea  2005  KUS-GSS  05A173  25 m  34.00  34.00   
16  Nygård Nea  2002  KUS-GSS  02A188  25 m  35.56  35.56   
10  Ollikainen Aino  2005  KeuTo  05A182  50 m  36.36  36.36   
162  Kivi Petra  2003  VUS-VSS  03A153  25 m  36.55  36.55   
15  härkönen emilia  2001  KUS-GSS  01A441  25 m  37.67  37.67   
196  Nukala Gitta  2004  VUS-VSS  04B020  50 m  37.86  37.86   
21  Tattari Tessa  2004  KUS-GSS  04A374  25 m  38.12  38.12   
172  Knuuttila Aamu  2004  VUS-VSS  04A531  50 m  38.23  38.23   
168  Lehtonen Viivi  2004  VUS-VSS  04A451  50 m  38.36  38.36   
10  163  Jerohin Aino  2003  VUS-VSS  03A154  25 m  38.82  38.82   
11  25  Vikström Jasmine  2002  KUS-GSS  02A972  25 m  38.93  38.93   
12  17  Lindholm Matilda  2001  KUS-GSS  01A744  25 m  38.94  38.94   
13  272  Nevala Jaana  2005  ViesU  05B115  50 m  39.62  39.62   
14  283  Mielonen Tiia  2006  NiSa  06A625  25 m  39.83  39.83   
15  270  Kiljala Riialiina  2008  ViesU  08A093  50 m  40.14  40.14   
16  273  Koskela Jenny Aada-linnea  2003  ViesU  03B305  25 m  40.97  40.97   
17  68  Jouppila Annukka  2003  SeUi  03A120  25 m  41.48  41.48   
18  285  Ekdahl Eerika  2007  NiSa  07A734  25 m  42.29  42.29   
19  174  Hautamäki Veera  2005  VUS-VSS  05A252  25 m  44.02  44.02   
20  267  Ojakippola Peppi  2006  ViesU  06A464  25 m  44.37  44.37   
21  212  Helsing Kristina  2007  VUS-VSS  07A424  50 m  44.44  44.44   
22  124  Lähelmä Aino  2005  SeUi  05B141  25 m  44.52  44.52   
23  69  Klutas Anna  2002  SeUi  02A395  25 m  45.03  45.03   
24  259  Ainassaari Mikaela  2007  VUS-VSS  07A929  50 m  46.04  46.04   
25  28  Rajala Ronya  2005  KUS-GSS  05A408  50 m  46.66  46.66   
26  288  Rinta-aho Roosa  2004  AU  04B253  50 m  47.09  47.09   
27  210  Eriksson Nelly  2006  VUS-VSS  06A711  25 m  47.85  47.85   
28  289  Nieminen Oona  2004  AU  04B265  50 m  47.97  47.97   
29  70  Kotkaniemi Elviira  2005  SeUi  05A004  50 m  48.07  48.07   
30  230  Vedenjuoksu Elsi  2007  VUS-VSS  07A744  50 m  48.42  48.42   
31  290  Laukkanen Selma  2008  AU  08A610  50 m  48.47  48.47   
32  97  Koivisto Helmi  2009  SeUi  09A040  50 m  48.60  48.60   
33  189  Lång Emma  2004  VUS-VSS  04B005  50 m  48.78  48.78   
34  258  Saartenoja Siiri  2007  VUS-VSS  07A918  50 m  48.92  48.92   
35  193  Mäki Mariana  2006  VUS-VSS  06A413  50 m  49.49  49.49   
36  126  Kiviluoma Sohvi  2006  SeUi  06A994  25 m  49.51  49.51   
37  104  Hirvilammi Mai  2008  SeUi  08A241  25 m  50.36  50.36   
38  67  Porkkala Sanni  2004  SeUi  04A034  25 m  50.49  50.49   
39  121  Vataja Aada  2008  SeUi  08A402  25 m  51.98  51.98   
40  38  Herronen Tessa  2008  KUS-GSS  08A430  50 m  52.46  52.46   
41  87  Luomakortes Julia  2008  SeUi  08A046  25 m  52.61  52.61   
42  86  Potinkara Ilona  2007  SeUi  07A109  25 m  53.18  53.18   
43  113  Lintilä Peppi  2008  SeUi  08A274  25 m  53.77  53.77   
44  218  Rantala Siiri  2007  VUS-VSS  07A433  25 m  53.81  53.81   
45  118  Ylinen Kerttu  2009  SeUi  09A153  25 m  53.98  53.98   
46  40  Heikell Meimi  2009  KUS-GSS  09A297  25 m  54.11  54.11   
47  286  Mäkinen Aada  2007  NiSa  07A735  25 m  54.25  54.25   
48  253  Karasonova Arina  2007  VUS-VSS  07A840  50 m  54.35  54.35   
49  280  Lämpsä Anni  2008  ViesU  08A816  50 m  54.97  54.97   
50  261  Koski Friida  2007  VUS-VSS  07A933  50 m  55.56  55.56   
51  112  Karlsson Lovisa  2006  SeUi  06A797  25 m  56.80  56.80   
52  117  Ylinen Liina  2008  SeUi  08A380  50 m  57.53  57.53   
53  51  Arosarka Nella  2005  Virkiä  05B188  25 m  57.88  57.88   
54  82  Laiho Fanny  2010  SeUi  10A000  50 m  58.74  58.74   
55  76  Myllykoski Evelina  2006  SeUi  06A043  50 m  59.04  59.04   
56  255  Kärki Sara  2007  VUS-VSS  07A850  50 m  59.91  59.91   
57  274  Junttila Neea  2009  ViesU  09A468  50 m  1:00.37  1:00.37   
58  36  Karhulahti Siiri  2009  KUS-GSS  09A181  50 m  1:01.47  1:01.47   
59  90  Försti Nora  2008  SeUi  08A082  25 m  1:01.76  1:01.76   
60  249  Riska Molly  2011  VUS-VSS  11A042  50 m  1:02.33  1:02.33   
61  130  Kangas Minea  2009  SeUi  09A231  25 m  1:02.39  1:02.39   
62  277  Koskela Emma  2007  ViesU  07A953  50 m  1:02.48  1:02.48   
63  145  Alanko Oona  2008  SeUi  08A771  25 m  1:02.52  1:02.52   
64  108  Nurmela Emma Henriika  2009  SeUi  09A097  50 m  1:02.65  1:02.65   
65  225  Reini Tiia  2007  VUS-VSS  07A736  25 m  1:02.80  1:02.80   
66  257  Ristimäki Seela  2010  VUS-VSS  10A142  50 m  1:03.18  1:03.18   
67  91  Risku Neea  2011  SeUi  11A000  25 m  1:04.07  1:04.07   
68  89  Syrjä Emilia  2009  SeUi  09A012  25 m  1:04.43  1:04.43   
69  247  Jämsä Alma  2011  VUS-VSS  11A029  50 m  1:05.61  1:05.61   
70  43  Paavola Aada  2008  KUS-GSS  08A631  50 m  1:05.97  1:05.97   
71  263  Kotanen Anna  2010  VUS-VSS  10A229  25 m  1:07.48  1:07.48   
72  Latvala Vilma  2011  IK  11A057  50 m  1:07.61  1:07.61   
73  45  Karjalainen Maija  2010  KUS-GSS  10A164  50 m  1:07.75  1:07.75   
74  135  Kataja Enni  2009  SeUi  09A239  25 m  1:09.46  1:09.46   
75  132  Pöyry Rebekka  2011  SeUi  11A018  25 m  1:09.94  1:09.94   
76  102  Catargiu Sofia  2010  SeUi  10A012  25 m  1:09.96  1:09.96   
77  41  Hagqvist Mette  2007  KUS-GSS  07A828  25 m  1:10.21  1:10.21   
78  242  Fellman Isabelle  2009  VUS-VSS  09A259  50 m  1:10.25  1:10.25   
79  100  Kaatikko Senni  2010  SeUi  10A006  25 m  1:12.58  1:12.58   
80  128  Pöyry Ester  2009  SeUi  09A226  25 m  1:12.73  1:12.73   
81  122  Kotkaniemi Serafiia  2011  SeUi  11A008  25 m  1:13.75  1:13.75   
82  44  Paavola Neea  2008  KUS-GSS  08A630  50 m  1:14.48  1:14.48   
83  131  Lemberg Linnea  2011  SeUi  11A017  25 m  1:15.50  1:15.50   
84  35  Koittola Siiri  2008  KUS-GSS  08A235  25 m       
85  42  Siponen Tara  2010  KUS-GSS  10A132  25 m       
86  106  Wallin Matilda  2009  SeUi  09A092  25 m       
87  123  Kotkaniemi Alviina  2011  SeUi  11A007  25 m       
88  216  Hannula Ava  2008  VUS-VSS  08A221  25 m       
89  254  Kalliokoski Emilia  2007  VUS-VSS  07A836  25 m       
90  275  Sarja Mona  2009  ViesU  09A470  25 m       
91  282  Koskela Anni  2009  ViesU  09A730  25 m       
 
Laji 10, 50m Rintauinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
62  Kekola Jere  2000  SeUi  00A330  25 m  32.06  32.06   
13  Korri Antti  1992  KUS-GSS  92A138  50 m  32.85  32.85   
160  Malm Lars Ivar Valter  2001  VUS-VSS  01A596  50 m  34.41  34.41   
65  Juupaluoma Kalle  2002  SeUi  02A329  25 m  37.11  37.11   
178  Pikkala Matias  2004  VUS-VSS  04A735  50 m  39.72  39.72   
46  Ahola Antti  2001  Virkiä  01A609  25 m  40.34  40.34   
27  Ikola Ville  2005  KUS-GSS  05A206  25 m  41.72  41.72   
66  Hanka Eeli  2003  SeUi  03A107  50 m  41.75  41.75   
268  Saarela Torsti  2006  ViesU  06A466  50 m  42.05  42.05   
10  194  Jokiaho Joel  2004  VUS-VSS  04B015  50 m  43.51  43.51   
11  115  Jumppanen Lauri  2007  SeUi  07A543  50 m  44.60  44.60   
12  213  Turunen Veikka  2008  VUS-VSS  08A217  50 m  45.67  45.67   
13  149  Galos Andras  2006  SeUi  06B144  25 m  45.82  45.82   
14  72  Kekola Rasmus  2006  SeUi  06A007  25 m  46.69  46.69   
15  180  Halmelinna Eskil  2005  VUS-VSS  05A483  50 m  46.86  46.86   
16  75  Syrjä Arttu  2005  SeUi  05A121  25 m  46.98  46.98   
17  26  Nissinen Visa  2004  KUS-GSS  04A432  25 m  47.20  47.20   
18  116  Juntti Oskari  2008  SeUi  08A342  50 m  47.42  47.42   
19  195  Lepistö Teemu  2005  VUS-VSS  05A728  50 m  47.55  47.55   
20  234  Koho Felix  2005  VUS-VSS  05B145  50 m  49.10  49.10   
21  211  Ikonen Kasper  2007  VUS-VSS  07A420  50 m  50.65  50.65   
22  219  Karagiannis Konstantinos  2009  VUS-VSS  09A094  50 m  52.16  52.16   
23  85  Myllykoski Topias  2008  SeUi  08A036  25 m  52.20  52.20   
24  220  Karagiannis Michail Angelos  2009  VUS-VSS  09A093  50 m  52.87  52.87   
25  78  Laiho Wili  2008  SeUi  08A004  25 m  53.20  53.20   
26  202  Söderlund Oskar  2007  VUS-VSS  07A280  25 m  54.01  54.01   
27  223  Nygård Eemeli  2008  VUS-VSS  08A397  50 m  54.26  54.26   
28  107  Uusi-Panula Seeti  2007  SeUi  07A498  25 m  55.98  55.98   
29  241  Lehtimäki Leo  2006  VUS-VSS  06B015  50 m  56.80  56.80   
30  48  Arosarka Veka  2007  Virkiä  07A538  25 m  56.88  56.88   
31  94  Ruuska Topias  2009  SeUi  09A031  50 m  57.44  57.44   
32  279  Lämpsä Tuomas  2010  ViesU  10A224  25 m  58.78  58.78   
33  243  Qvisén Anton  2009  VUS-VSS  09A272  50 m  59.05  59.05   
34  88  Nikko Johannes  2009  SeUi  09A011  25 m  59.16  59.16   
35  294  Vainionpää Leevi  2009  KuRy  09A497  25 m  59.97  59.97   
36  226  Westeråker Adam  2007  VUS-VSS  07A739  50 m  1:00.46  1:00.46   
37  99  Niemelä Miko  2009  SeUi  09A054  25 m  1:04.20  1:04.20   
38  250  Korpi-Halkola Tatu  2009  VUS-VSS  09A331  50 m  1:04.65  1:04.65   
39  114  Lintilä Rasmus  2009  SeUi  09A101  25 m  1:06.30  1:06.30   
40  119  Hirvilammi Eino  2010  SeUi  10A030  25 m  1:08.46  1:08.46   
41  256  Kaas Arvid  2008  VUS-VSS  08A689  50 m  1:08.49  1:08.49   
42  133  Salmenkangas Lenni  2009  SeUi  09A241  25 m  1:09.90  1:09.90   
43  154  Jokiranta Paavo Eino Ilmari  2010  SeUi  10A297  25 m  1:10.99  1:10.99   
44  143  Kentta Aleksi  2009  SeUi  09A561  25 m  1:12.57  1:12.57   
45  139  Ventsas Johannes  2009  SeUi  09A435  25 m  1:13.64  1:13.64   
46  120  Porkkala Jaakko  2011  SeUi  11A006  25 m  1:19.84  1:19.84   
47  281  Koskela Leevi  2010  ViesU  10A240  50 m  1:20.11  1:20.11   
48  57  Hietala Matias  2009  Virkiä  09A658  25 m       
49  58  Perälä Kristian  2008  Virkiä  08A953  25 m       
50  98  Salonen Lauri  2010  SeUi  10A004  25 m       
51  101  Leppinen Elias  2009  SeUi  09A067  25 m       
52  103  Laihorinne Hermanni  2010  SeUi  10A013  25 m       
53  129  Ylikangas Sisu  2011  SeUi  11A016  25 m       
54  148  Pirttikoski Juho  2008  SeUi  08A794  25 m       
55  151  Hällfors Albert  2009  SeUi  09A547  25 m       
56  252  Jokiaho Julius  2009  VUS-VSS  09A313  25 m       
57  260  Ernits Jakob-Aleksander  2007  VUS-VSS  07A930  25 m       
58  262  Jungner Emil  2010  VUS-VSS  10A212  25 m       
59  264  Pihlaja Sylvester  2009  VUS-VSS  09A622  25 m       
60  265  Strandberg John Matts Isak  2008  VUS-VSS  08A897  25 m       
61  266  Strandberg Felix Karl Georg  2008  VUS-VSS  08A896  25 m       
 
Laji 11, 200m Rintauinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
198  Hautala Pirita  2004  VUS-VSS  04B022  25 m  2:52.68  2:52.68   
18  Nurkkala Sofia  2004  KUS-GSS  04A067  50 m  2:56.88  2:56.88   
63  Kannosto Aamu  2005  SeUi  05A001  25 m  3:06.45  3:06.45   
187  Högback Joanna  2007  VUS-VSS  07A150  25 m  3:08.38  3:08.38   
177  Hulkki Iina  2006  VUS-VSS  06A179  50 m  3:17.20  3:17.20   
31  Kivelä Olivia  2006  KUS-GSS  06A624  50 m  3:27.17  3:27.17   
258  Saartenoja Siiri  2007  VUS-VSS  07A918  50 m  3:36.23  3:36.23   
124  Lähelmä Aino  2005  SeUi  05B141  50 m  3:45.86  3:45.86   
201  Koivulahti Ida  2007  VUS-VSS  07A189  25 m       
10  212  Helsing Kristina  2007  VUS-VSS  07A424  25 m       
11  228  Holmlund Alma  2007  VUS-VSS  07A737  25 m       
12  291  Hautala Maria  2003  KuRy  03A911  25 m       
 
Laji 12, 200m Rintauinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
192  Koskela Alex  2004  VUS-VSS  04B017  25 m  3:27.23  3:27.23   
73  Klutas Akseli  2004  SeUi  04A245  25 m  3:38.08  3:38.08   
180  Halmelinna Eskil  2005  VUS-VSS  05A483  50 m  3:43.12  3:43.12   
287  Peltosaari Aleksi  2004  NiSa  04B289  25 m  3:44.93  3:44.93   
234  Koho Felix  2005  VUS-VSS  05B145  50 m  3:45.78  3:45.78   
85  Myllykoski Topias  2008  SeUi  08A036  25 m  4:38.98  4:38.98   
12  Salenius Juuso  2004  KeuTo  04A792  25 m       
72  Kekola Rasmus  2006  SeUi  06A007  25 m       
79  Laihorinne Iisakki  2003  SeUi  03A867  25 m       
10  233  Kotanen Erik  2006  VUS-VSS  06A965  25 m       
11  284  Anttila Joona  2006  NiSa  06A866  25 m       
 
Laji 13, 100m Selkäuinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
162  Kivi Petra  2003  VUS-VSS  03A153  25 m  1:03.99  1:03.99   
164  Hulkki Ella  2004  VUS-VSS  04A200  25 m  1:07.12  1:07.12   
Lampi Jenni  2000  SWIM  00A178  25 m  1:09.12  1:09.12   
181  Laiteenmäki Milla  2001  VUS-VSS  01B318  50 m  1:09.62  1:09.62   
24  känsäkangas henna  2004  KUS-GSS  04A431  50 m  1:10.57  1:10.57   
23  Jestoi Teea  2005  KUS-GSS  05A173  25 m  1:12.95  1:12.95   
183  Stenman Fia  2006  VUS-VSS  06A349  50 m  1:13.10  1:13.10   
20  Rintala Vilma  2005  KUS-GSS  05A060  25 m  1:13.40  1:13.40   
10  Ollikainen Aino  2005  KeuTo  05A182  25 m  1:13.70  1:13.70   
10  22  Harju Tuulia  2005  KUS-GSS  05A151  25 m  1:14.50  1:14.50   
11  165  Tiilikka Siiri  2004  VUS-VSS  04A253  25 m  1:14.94  1:14.94   
12  222  Varsanpää Veera  2004  VUS-VSS  04B272  25 m  1:15.47  1:15.47   
13  197  Turunen Anni  2006  VUS-VSS  06A416  50 m  1:15.51  1:15.51   
14  161  Grangärd Jenny  2003  VUS-VSS  03A151  50 m  1:15.53  1:15.53   
15  168  Lehtonen Viivi  2004  VUS-VSS  04A451  25 m  1:15.77  1:15.77   
16  172  Knuuttila Aamu  2004  VUS-VSS  04A531  25 m  1:16.20  1:16.20   
17  191  Strandberg Lise  2003  VUS-VSS  03B140  25 m  1:16.97  1:16.97   
18  15  härkönen emilia  2001  KUS-GSS  01A441  50 m  1:18.23  1:18.23   
19  205  Kärkkäinen Anni  2006  VUS-VSS  06A642  50 m  1:19.08  1:19.08   
20  272  Nevala Jaana  2005  ViesU  05B115  50 m  1:19.19  1:19.19   
21  196  Nukala Gitta  2004  VUS-VSS  04B020  50 m  1:19.20  1:19.20   
22  64  Kekola Noora  2004  SeUi  04A028  25 m  1:19.55  1:19.55   
23  182  Löfqvist Tilde  2004  VUS-VSS  04A869  50 m  1:19.93  1:19.93   
24  166  Isaksen Inger  2005  VUS-VSS  05A163  50 m  1:19.99  1:19.99   
25  11  Nelimarkka Julia  2004  KeuTo  04A658  25 m  1:20.65  1:20.65   
26  171  Oksakari Laura Sofia  2005  VUS-VSS  05A194  50 m  1:21.79  1:21.79   
27  283  Mielonen Tiia  2006  NiSa  06A625  50 m  1:22.71  1:22.71   
28  189  Lång Emma  2004  VUS-VSS  04B005  50 m  1:22.87  1:22.87   
29  188  Williamsson Ellen  2006  VUS-VSS  06A398  25 m  1:22.90  1:22.90   
30  186  Ekebohm Ida  2005  VUS-VSS  05A675  25 m  1:24.90  1:24.90   
31  81  Kotkaniemi Albertiina  2008  SeUi  08A010  50 m  1:26.10  1:26.10   
32  125  Hakala Mirella  2005  SeUi  05B142  25 m  1:26.97  1:26.97   
33  49  Antila Aada  2007  Virkiä  07A530  50 m  1:27.39  1:27.39   
34  69  Klutas Anna  2002  SeUi  02A395  50 m  1:28.44  1:28.44   
35  28  Rajala Ronya  2005  KUS-GSS  05A408  50 m  1:29.25  1:29.25   
36  225  Reini Tiia  2007  VUS-VSS  07A736  50 m  1:29.93  1:29.93   
37  229  Fellman Michelle  2007  VUS-VSS  07A738  25 m  1:32.10  1:32.10   
38  218  Rantala Siiri  2007  VUS-VSS  07A433  25 m  1:33.20  1:33.20   
39  80  Murtomäki Nana  2008  SeUi  08A008  50 m  1:33.82  1:33.82   
40  230  Vedenjuoksu Elsi  2007  VUS-VSS  07A744  25 m  1:34.54  1:34.54   
41  84  suominen siiri  2006  SeUi  06A306  25 m  1:35.92  1:35.92   
42  70  Kotkaniemi Elviira  2005  SeUi  05A004  50 m  1:37.23  1:37.23   
43  278  Sorvisto Minerva  2007  ViesU  07A972  25 m  1:38.81  1:38.81   
44  87  Luomakortes Julia  2008  SeUi  08A046  50 m  1:39.86  1:39.86   
45  112  Karlsson Lovisa  2006  SeUi  06A797  25 m  1:39.89  1:39.89   
46  290  Laukkanen Selma  2008  AU  08A610  50 m  1:39.96  1:39.96   
47  76  Myllykoski Evelina  2006  SeUi  06A043  25 m  1:41.42  1:41.42   
48  286  Mäkinen Aada  2007  NiSa  07A735  25 m  1:42.36  1:42.36   
49  67  Porkkala Sanni  2004  SeUi  04A034  25 m  1:44.58  1:44.58   
50  109  Nivukoski Siiri  2008  SeUi  08A263  50 m  1:47.58  1:47.58   
51  253  Karasonova Arina  2007  VUS-VSS  07A840  50 m  1:48.10  1:48.10   
52  97  Koivisto Helmi  2009  SeUi  09A040  25 m  1:48.74  1:48.74   
53  36  Karhulahti Siiri  2009  KUS-GSS  09A181  25 m  1:51.24  1:51.24   
54  274  Junttila Neea  2009  ViesU  09A468  25 m  1:52.07  1:52.07   
55  193  Mäki Mariana  2006  VUS-VSS  06A413  50 m  1:52.72  1:52.72   
56  108  Nurmela Emma Henriika  2009  SeUi  09A097  50 m  1:52.80  1:52.80   
57  235  Särkiniemi Anni  2006  VUS-VSS  06A989  50 m  1:53.52  1:53.52   
58  130  Kangas Minea  2009  SeUi  09A231  25 m  1:55.71  1:55.71   
59  135  Kataja Enni  2009  SeUi  09A239  25 m  1:58.00  1:58.00   
60  275  Sarja Mona  2009  ViesU  09A470  25 m  1:58.83  1:58.83   
61  145  Alanko Oona  2008  SeUi  08A771  25 m  2:01.55  2:01.55   
62  89  Syrjä Emilia  2009  SeUi  09A012  25 m  2:03.78  2:03.78   
63  276  Koskela Elina  2005  ViesU  05B214  50 m  2:05.56  2:05.56   
64  91  Risku Neea  2011  SeUi  11A000  25 m  2:05.84  2:05.84   
65  123  Kotkaniemi Alviina  2011  SeUi  11A007  25 m  2:14.02  2:14.02   
66  122  Kotkaniemi Serafiia  2011  SeUi  11A008  25 m  2:14.63  2:14.63   
67  104  Hirvilammi Mai  2008  SeUi  08A241  50 m  2:22.34  2:22.34   
68  132  Pöyry Rebekka  2011  SeUi  11A018  25 m  2:25.79  2:25.79   
69  45  Karjalainen Maija  2010  KUS-GSS  10A164  25 m       
70  128  Pöyry Ester  2009  SeUi  09A226  25 m       
71  131  Lemberg Linnea  2011  SeUi  11A017  25 m       
72  169  Äkkinen Pihla  2005  VUS-VSS  05A195  25 m       
73  174  Hautamäki Veera  2005  VUS-VSS  05A252  25 m       
74  242  Fellman Isabelle  2009  VUS-VSS  09A259  25 m       
75  245  Leminen Nelli  2009  VUS-VSS  09A350  25 m       
76  254  Kalliokoski Emilia  2007  VUS-VSS  07A836  25 m       
77  255  Kärki Sara  2007  VUS-VSS  07A850  25 m       
78  259  Ainassaari Mikaela  2007  VUS-VSS  07A929  25 m       
79  261  Koski Friida  2007  VUS-VSS  07A933  25 m       
80  277  Koskela Emma  2007  ViesU  07A953  25 m       
81  280  Lämpsä Anni  2008  ViesU  08A816  25 m       
 
Laji 14, 100m Selkäuinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
62  Kekola Jere  2000  SeUi  00A330  25 m  1:02.05  1:02.05   
175  Khalili Nader  2001  VUS-VSS  01B263  50 m  1:05.79  1:05.79   
61  Nurmela Mikael  2002  SeUi  02A017  25 m  1:08.93  1:08.93   
178  Pikkala Matias  2004  VUS-VSS  04A735  25 m  1:14.56  1:14.56   
66  Hanka Eeli  2003  SeUi  03A107  25 m  1:15.52  1:15.52   
179  Björkstrand Adam  2005  VUS-VSS  05A478  50 m  1:15.98  1:15.98   
149  Galos Andras  2006  SeUi  06B144  50 m  1:17.22  1:17.22   
26  Nissinen Visa  2004  KUS-GSS  04A432  25 m  1:17.51  1:17.51   
27  Ikola Ville  2005  KUS-GSS  05A206  25 m  1:18.13  1:18.13   
10  46  Ahola Antti  2001  Virkiä  01A609  25 m  1:19.01  1:19.01   
11  208  Varsanpää Viljo  2006  VUS-VSS  06A681  50 m  1:19.19  1:19.19   
12  268  Saarela Torsti  2006  ViesU  06A466  50 m  1:20.86  1:20.86   
13  Korpi Lauri  2006  IK  06A056  50 m  1:21.40  1:21.40   
14  176  Kaslin Adrian  2005  VUS-VSS  05A414  25 m  1:21.81  1:21.81   
15  29  Herronen Samu  2007  KUS-GSS  07A131  50 m  1:24.70  1:24.70   
16  192  Koskela Alex  2004  VUS-VSS  04B017  25 m  1:26.26  1:26.26   
17  215  Nukala Roy  2005  VUS-VSS  05A987  25 m  1:30.14  1:30.14   
18  105  Tavast Oskari  2007  SeUi  07A495  50 m  1:30.44  1:30.44   
19  224  Ponsiluoma Aapo  2007  VUS-VSS  07A733  50 m  1:31.64  1:31.64   
20  147  Raninen Ilari  2004  SeUi  04B334  25 m  1:32.29  1:32.29   
21  260  Ernits Jakob-Aleksander  2007  VUS-VSS  07A930  50 m  1:34.24  1:34.24   
22  219  Karagiannis Konstantinos  2009  VUS-VSS  09A094  50 m  1:34.63  1:34.63   
23  75  Syrjä Arttu  2005  SeUi  05A121  25 m  1:34.98  1:34.98   
24  211  Ikonen Kasper  2007  VUS-VSS  07A420  50 m  1:35.68  1:35.68   
25  206  Kautiainen Iivari  2006  VUS-VSS  06A671  50 m  1:37.74  1:37.74   
26  190  Hong Netanel  2007  VUS-VSS  07A164  50 m  1:38.22  1:38.22   
27  78  Laiho Wili  2008  SeUi  08A004  25 m  1:40.37  1:40.37   
28  116  Juntti Oskari  2008  SeUi  08A342  25 m  1:41.14  1:41.14   
29  237  Roukus Kie  2007  VUS-VSS  07A791  50 m  1:43.59  1:43.59   
30  88  Nikko Johannes  2009  SeUi  09A011  50 m  1:50.95  1:50.95   
31  93  Hemminki Luka  2008  SeUi  08A090  25 m  1:52.16  1:52.16   
32  279  Lämpsä Tuomas  2010  ViesU  10A224  50 m  1:54.59  1:54.59   
33  119  Hirvilammi Eino  2010  SeUi  10A030  25 m  1:57.36  1:57.36   
34  220  Karagiannis Michail Angelos  2009  VUS-VSS  09A093  25 m  2:02.82  2:02.82   
35  107  Uusi-Panula Seeti  2007  SeUi  07A498  25 m  2:03.40  2:03.40   
36  114  Lintilä Rasmus  2009  SeUi  09A101  25 m  2:03.81  2:03.81   
37  139  Ventsas Johannes  2009  SeUi  09A435  25 m  2:09.87  2:09.87   
38  231  Ustimenko Matvej  2008  VUS-VSS  08A457  25 m  2:13.04  2:13.04   
39  241  Lehtimäki Leo  2006  VUS-VSS  06B015  25 m  2:20.61  2:20.61   
40  120  Porkkala Jaakko  2011  SeUi  11A006  25 m  2:22.18  2:22.18   
41  129  Ylikangas Sisu  2011  SeUi  11A016  25 m  2:39.76  2:39.76   
42  148  Pirttikoski Juho  2008  SeUi  08A794  25 m       
43  232  Launonen Iivari  2007  VUS-VSS  07A743  25 m       
44  256  Kaas Arvid  2008  VUS-VSS  08A689  25 m       
45  264  Pihlaja Sylvester  2009  VUS-VSS  09A622  25 m       
46  281  Koskela Leevi  2010  ViesU  10A240  25 m       
47  292  Hahto Nuutti  2008  KuRy  08A518  25 m       
 
Laji 15, 400m Vapaauinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
21  Tattari Tessa  2004  KUS-GSS  04A374  25 m  4:44.32  4:44.32   
184  Lamminmäki Hannah  2006  VUS-VSS  06A351  50 m  4:55.22  4:55.22   
269  Linna Noora-Maria  2006  ViesU  06A468  25 m  4:59.75  4:59.75   
20  Rintala Vilma  2005  KUS-GSS  05A060  25 m  5:03.00  5:03.00   
63  Kannosto Aamu  2005  SeUi  05A001  25 m  5:09.67  5:09.67   
270  Kiljala Riialiina  2008  ViesU  08A093  25 m  5:11.29  5:11.29   
187  Högback Joanna  2007  VUS-VSS  07A150  50 m  5:13.43  5:13.43   
81  Kotkaniemi Albertiina  2008  SeUi  08A010  50 m  5:38.64  5:38.64   
271  Saarela Tilda  2006  ViesU  06A729  50 m  5:50.34  5:50.34   
10  47  Hietanen Hanna Eveliina  2005  Virkiä  05A830  25 m  5:53.54  5:53.54   
11  32  Paavola Oosa  2005  KUS-GSS  05A906  25 m  5:53.84  5:53.84   
12  80  Murtomäki Nana  2008  SeUi  08A008  50 m  5:56.09  5:56.09   
13  31  Kivelä Olivia  2006  KUS-GSS  06A624  50 m  5:57.93  5:57.93   
14  34  känsäkangas jonna  2004  KUS-GSS  04B186  25 m  5:57.94  5:57.94   
15  289  Nieminen Oona  2004  AU  04B265  50 m  6:00.90  6:00.90   
16  28  Rajala Ronya  2005  KUS-GSS  05A408  25 m  6:19.30  6:19.30   
17  210  Eriksson Nelly  2006  VUS-VSS  06A711  50 m  6:22.79  6:22.79   
18  207  Hakala Kaisa  2008  VUS-VSS  08A182  50 m  6:44.82  6:44.82   
19  Korpi Anna  2008  IK  08A026  25 m  7:02.91  7:02.91   
20  214  Jämsä Aino  2008  VUS-VSS  08A218  25 m  7:20.22  7:20.22   
21  109  Nivukoski Siiri  2008  SeUi  08A263  50 m  7:26.84  7:26.84   
22  82  Laiho Fanny  2010  SeUi  10A000  50 m  7:32.87  7:32.87   
23  117  Ylinen Liina  2008  SeUi  08A380  50 m  7:35.12  7:35.12   
24  18  Nurkkala Sofia  2004  KUS-GSS  04A067  25 m       
25  37  Heiskanen Sofia  2005  KUS-GSS  05B121  25 m       
26  39  Päivärinta Jenna  2005  KUS-GSS  05B119  25 m       
27  113  Lintilä Peppi  2008  SeUi  08A274  25 m       
28  118  Ylinen Kerttu  2009  SeUi  09A153  25 m       
29  121  Vataja Aada  2008  SeUi  08A402  25 m       
 
Laji 16, 400m Vapaauinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
159  Fjellström Claes  2001  VUS-VSS  01A078  50 m  4:13.85  4:13.85   
167  Puutio Pietari  2004  VUS-VSS  04A429  50 m  4:43.97  4:43.97   
204  Pihlaja Salomo  2005  VUS-VSS  05A900  50 m  4:51.61  4:51.61   
149  Galos Andras  2006  SeUi  06B144  50 m  5:01.76  5:01.76   
173  Hatunen Ilari  2006  VUS-VSS  06A076  50 m  5:04.73  5:04.73   
Korpi Lauri  2006  IK  06A056  50 m  5:12.95  5:12.95   
79  Laihorinne Iisakki  2003  SeUi  03A867  25 m  5:24.12  5:24.12   
105  Tavast Oskari  2007  SeUi  07A495  50 m  5:27.74  5:27.74   
194  Jokiaho Joel  2004  VUS-VSS  04B015  50 m  5:28.29  5:28.29   
10  209  Qvisén Aaron  2007  VUS-VSS  07A421  50 m  5:28.34  5:28.34   
11  71  Laukkala Totti  2004  SeUi  04A227  25 m  5:41.40  5:41.40   
12  115  Jumppanen Lauri  2007  SeUi  07A543  25 m  5:42.19  5:42.19   
13  116  Juntti Oskari  2008  SeUi  08A342  25 m  6:00.87  6:00.87   
14  72  Kekola Rasmus  2006  SeUi  06A007  25 m  6:15.56  6:15.56   
15  147  Raninen Ilari  2004  SeUi  04B334  25 m  6:23.58  6:23.58   
16  215  Nukala Roy  2005  VUS-VSS  05A987  25 m  6:27.94  6:27.94   
17  85  Myllykoski Topias  2008  SeUi  08A036  25 m  6:28.12  6:28.12   
18  93  Hemminki Luka  2008  SeUi  08A090  25 m  6:33.99  6:33.99   
19  78  Laiho Wili  2008  SeUi  08A004  25 m  6:41.46  6:41.46   
20  226  Westeråker Adam  2007  VUS-VSS  07A739  25 m  6:42.41  6:42.41   
21  92  Kiviniemi Atte  2007  SeUi  07A253  50 m  7:15.88  7:15.88   
22  33  Rajala Nicky  2007  KUS-GSS  07A356  25 m       
23  94  Ruuska Topias  2009  SeUi  09A031  25 m       
 
Laji 17, 200m Perhosuinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
159  Fjellström Claes  2001  VUS-VSS  01A078  50 m  2:10.31  2:10.31   
61  Nurmela Mikael  2002  SeUi  02A017  50 m  2:23.27  2:23.27   
 
Laji 18, 200m Perhosuinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
164  Hulkki Ella  2004  VUS-VSS  04A200  25 m  2:37.07  2:37.07   
161  Grangärd Jenny  2003  VUS-VSS  03A151  25 m  2:37.44  2:37.44   
182  Löfqvist Tilde  2004  VUS-VSS  04A869  25 m  2:40.12  2:40.12   
18  Nurkkala Sofia  2004  KUS-GSS  04A067  50 m  2:49.86  2:49.86   
76  Myllykoski Evelina  2006  SeUi  06A043  50 m  4:26.52  4:26.52   
171  Oksakari Laura Sofia  2005  VUS-VSS  05A194  25 m       
172  Knuuttila Aamu  2004  VUS-VSS  04A531  25 m       
205  Kärkkäinen Anni  2006  VUS-VSS  06A642  25 m       
 
Laji 19, 100m Sekauinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
298  Ylipelkonen Tuomas  2000  SeUi  00A376  25 m  1:00.49  1:00.49   
66  Hanka Eeli  2003  SeUi  03A107  25 m  1:14.39  1:14.39   
46  Ahola Antti  2001  Virkiä  01A609  25 m  1:16.79  1:16.79   
74  Saarimaa Rasmus  2004  SeUi  04A341  25 m  1:18.59  1:18.59   
Korpi Lauri  2006  IK  06A056  25 m  1:18.72  1:18.72   
149  Galos Andras  2006  SeUi  06B144  25 m  1:19.75  1:19.75   
27  Ikola Ville  2005  KUS-GSS  05A206  25 m  1:20.03  1:20.03   
30  Määttälä Riku  2005  KUS-GSS  05A671  25 m  1:20.03  1:20.03   
268  Saarela Torsti  2006  ViesU  06A466  25 m  1:21.29  1:21.29   
10  194  Jokiaho Joel  2004  VUS-VSS  04B015  25 m  1:21.61  1:21.61   
11  73  Klutas Akseli  2004  SeUi  04A245  25 m  1:22.18  1:22.18   
12  79  Laihorinne Iisakki  2003  SeUi  03A867  25 m  1:22.33  1:22.33   
13  71  Laukkala Totti  2004  SeUi  04A227  25 m  1:24.83  1:24.83   
14  115  Jumppanen Lauri  2007  SeUi  07A543  25 m  1:27.68  1:27.68   
15  105  Tavast Oskari  2007  SeUi  07A495  25 m  1:30.11  1:30.11   
16  72  Kekola Rasmus  2006  SeUi  06A007  25 m  1:30.77  1:30.77   
17  215  Nukala Roy  2005  VUS-VSS  05A987  25 m  1:30.77  1:30.77   
18  213  Turunen Veikka  2008  VUS-VSS  08A217  25 m  1:30.98  1:30.98   
19  75  Syrjä Arttu  2005  SeUi  05A121  25 m  1:33.58  1:33.58   
20  116  Juntti Oskari  2008  SeUi  08A342  25 m  1:34.17  1:34.17   
21  33  Rajala Nicky  2007  KUS-GSS  07A356  25 m  1:40.71  1:40.71   
22  211  Ikonen Kasper  2007  VUS-VSS  07A420  25 m  1:42.56  1:42.56   
23  219  Karagiannis Konstantinos  2009  VUS-VSS  09A094  25 m  1:43.24  1:43.24   
24  78  Laiho Wili  2008  SeUi  08A004  25 m  1:47.66  1:47.66   
25  224  Ponsiluoma Aapo  2007  VUS-VSS  07A733  25 m  1:48.22  1:48.22   
26  85  Myllykoski Topias  2008  SeUi  08A036  25 m  1:49.39  1:49.39   
27  92  Kiviniemi Atte  2007  SeUi  07A253  25 m  1:52.95  1:52.95   
28  107  Uusi-Panula Seeti  2007  SeUi  07A498  25 m  1:57.39  1:57.39   
29  83  Saarimaa Justus  2007  SeUi  07A105  25 m  1:58.56  1:58.56   
30  48  Arosarka Veka  2007  Virkiä  07A538  25 m       
31  77  Asp Iiro Julius  2006  SeUi  06A078  25 m       
32  93  Hemminki Luka  2008  SeUi  08A090  25 m       
33  147  Raninen Ilari  2004  SeUi  04B334  25 m       
34  160  Malm Lars Ivar Valter  2001  VUS-VSS  01A596  25 m       
35  195  Lepistö Teemu  2005  VUS-VSS  05A728  25 m       
36  203  Strömbäck Hannes  2007  VUS-VSS  07A324  25 m       
37  226  Westeråker Adam  2007  VUS-VSS  07A739  25 m       
38  231  Ustimenko Matvej  2008  VUS-VSS  08A457  25 m       
39  256  Kaas Arvid  2008  VUS-VSS  08A689  25 m       
 
Laji 20, 100m Sekauinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
162  Kivi Petra  2003  VUS-VSS  03A153  25 m  1:07.49  1:07.49   
23  Jestoi Teea  2005  KUS-GSS  05A173  25 m  1:11.41  1:11.41   
20  Rintala Vilma  2005  KUS-GSS  05A060  25 m  1:13.98  1:13.98   
21  Tattari Tessa  2004  KUS-GSS  04A374  25 m  1:15.16  1:15.16   
200  Berg Maisa  2003  VUS-VSS  03B163  25 m  1:17.03  1:17.03   
165  Tiilikka Siiri  2004  VUS-VSS  04A253  25 m  1:17.45  1:17.45   
297  Kangas Alina  2005  KUS-GSS  05A760  25 m  1:17.72  1:17.72   
64  Kekola Noora  2004  SeUi  04A028  25 m  1:18.34  1:18.34   
283  Mielonen Tiia  2006  NiSa  06A625  25 m  1:18.65  1:18.65   
10  270  Kiljala Riialiina  2008  ViesU  08A093  25 m  1:19.62  1:19.62   
11  166  Isaksen Inger  2005  VUS-VSS  05A163  25 m  1:20.12  1:20.12   
12  272  Nevala Jaana  2005  ViesU  05B115  25 m  1:20.18  1:20.18   
13  273  Koskela Jenny Aada-linnea  2003  ViesU  03B305  25 m  1:22.78  1:22.78   
14  291  Hautala Maria  2003  KuRy  03A911  25 m  1:23.95  1:23.95   
15  31  Kivelä Olivia  2006  KUS-GSS  06A624  25 m  1:24.24  1:24.24   
16  69  Klutas Anna  2002  SeUi  02A395  25 m  1:24.24  1:24.24   
17  174  Hautamäki Veera  2005  VUS-VSS  05A252  25 m  1:24.94  1:24.94   
18  32  Paavola Oosa  2005  KUS-GSS  05A906  25 m  1:26.75  1:26.75   
19  267  Ojakippola Peppi  2006  ViesU  06A464  25 m  1:27.28  1:27.28   
20  81  Kotkaniemi Albertiina  2008  SeUi  08A010  25 m  1:28.90  1:28.90   
21  47  Hietanen Hanna Eveliina  2005  Virkiä  05A830  25 m  1:29.02  1:29.02   
22  39  Päivärinta Jenna  2005  KUS-GSS  05B119  25 m  1:29.05  1:29.05   
23  269  Linna Noora-Maria  2006  ViesU  06A468  25 m  1:29.76  1:29.76   
24  125  Hakala Mirella  2005  SeUi  05B142  25 m  1:31.18  1:31.18   
25  289  Nieminen Oona  2004  AU  04B265  25 m  1:32.21  1:32.21   
26  28  Rajala Ronya  2005  KUS-GSS  05A408  25 m  1:32.97  1:32.97   
27  271  Saarela Tilda  2006  ViesU  06A729  25 m  1:33.57  1:33.57   
28  84  suominen siiri  2006  SeUi  06A306  25 m  1:34.09  1:34.09   
29  34  känsäkangas jonna  2004  KUS-GSS  04B186  25 m  1:34.23  1:34.23   
30  Luomaranta Eeva  2007  IK  07A033  25 m  1:34.64  1:34.64   
31  70  Kotkaniemi Elviira  2005  SeUi  05A004  25 m  1:34.70  1:34.70   
32  37  Heiskanen Sofia  2005  KUS-GSS  05B121  25 m  1:35.59  1:35.59   
33  210  Eriksson Nelly  2006  VUS-VSS  06A711  25 m  1:36.54  1:36.54   
34  126  Kiviluoma Sohvi  2006  SeUi  06A994  25 m  1:37.17  1:37.17   
35  124  Lähelmä Aino  2005  SeUi  05B141  25 m  1:37.25  1:37.25   
36  117  Ylinen Liina  2008  SeUi  08A380  25 m  1:37.38  1:37.38   
37  67  Porkkala Sanni  2004  SeUi  04A034  25 m  1:38.11  1:38.11   
38  80  Murtomäki Nana  2008  SeUi  08A008  25 m  1:39.90  1:39.90   
39  86  Potinkara Ilona  2007  SeUi  07A109  25 m  1:40.84  1:40.84   
40  118  Ylinen Kerttu  2009  SeUi  09A153  25 m  1:42.85  1:42.85   
41  112  Karlsson Lovisa  2006  SeUi  06A797  25 m  1:43.67  1:43.67   
42  87  Luomakortes Julia  2008  SeUi  08A046  25 m  1:46.66  1:46.66   
43  82  Laiho Fanny  2010  SeUi  10A000  25 m  1:49.41  1:49.41   
44  109  Nivukoski Siiri  2008  SeUi  08A263  25 m  1:49.89  1:49.89   
45  Korpi Anna  2008  IK  08A026  25 m  1:53.29  1:53.29   
46  108  Nurmela Emma Henriika  2009  SeUi  09A097  25 m  1:55.17  1:55.17   
47  145  Alanko Oona  2008  SeUi  08A771  25 m  1:57.76  1:57.76   
48  91  Risku Neea  2011  SeUi  11A000  25 m  2:03.15  2:03.15   
49  Thors Marika  2007  IK  07A883  25 m  2:04.32  2:04.32   
50  227  Björkstrand Laura  2009  VUS-VSS  09A192  25 m  2:05.60  2:05.60   
51  Päivärinta Venla  2008  IK  08A129  25 m       
52  38  Herronen Tessa  2008  KUS-GSS  08A430  25 m       
53  45  Karjalainen Maija  2010  KUS-GSS  10A164  25 m       
54  97  Koivisto Helmi  2009  SeUi  09A040  25 m       
55  193  Mäki Mariana  2006  VUS-VSS  06A413  25 m       
56  238  Koivulahti Lina  2009  VUS-VSS  09A230  25 m       
57  242  Fellman Isabelle  2009  VUS-VSS  09A259  25 m       
58  247  Jämsä Alma  2011  VUS-VSS  11A029  25 m       
59  249  Riska Molly  2011  VUS-VSS  11A042  25 m       
60  251  Riska Meja  2009  VUS-VSS  09A381  25 m       
61  257  Ristimäki Seela  2010  VUS-VSS  10A142  25 m       
62  274  Junttila Neea  2009  ViesU  09A468  25 m       
63  276  Koskela Elina  2005  ViesU  05B214  25 m       
64  277  Koskela Emma  2007  ViesU  07A953  25 m       
65  278  Sorvisto Minerva  2007  ViesU  07A972  25 m       
66  280  Lämpsä Anni  2008  ViesU  08A816  25 m       
 
Laji 21, 50m Selkäuinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
178  Pikkala Matias  2004  VUS-VSS  04A735  50 m  36.96  36.96   
260  Ernits Jakob-Aleksander  2007  VUS-VSS  07A930  50 m  41.62  41.62   
224  Ponsiluoma Aapo  2007  VUS-VSS  07A733  50 m  42.16  42.16   
219  Karagiannis Konstantinos  2009  VUS-VSS  09A094  50 m  42.89  42.89   
72  Kekola Rasmus  2006  SeUi  06A007  25 m  43.12  43.12   
116  Juntti Oskari  2008  SeUi  08A342  25 m  44.02  44.02   
33  Rajala Nicky  2007  KUS-GSS  07A356  25 m  44.46  44.46   
237  Roukus Kie  2007  VUS-VSS  07A791  50 m  44.64  44.64   
195  Lepistö Teemu  2005  VUS-VSS  05A728  25 m  44.84  44.84   
10  220  Karagiannis Michail Angelos  2009  VUS-VSS  09A093  50 m  45.99  45.99   
11  234  Koho Felix  2005  VUS-VSS  05B145  50 m  49.59  49.59   
12  77  Asp Iiro Julius  2006  SeUi  06A078  25 m  50.09  50.09   
13  240  Tidström Carl-Victor  2010  VUS-VSS  10A073  50 m  50.97  50.97   
14  88  Nikko Johannes  2009  SeUi  09A011  50 m  51.05  51.05   
15  279  Lämpsä Tuomas  2010  ViesU  10A224  50 m  53.60  53.60   
16  92  Kiviniemi Atte  2007  SeUi  07A253  50 m  53.74  53.74   
17  243  Qvisén Anton  2009  VUS-VSS  09A272  50 m  54.98  54.98   
18  262  Jungner Emil  2010  VUS-VSS  10A212  50 m  55.34  55.34   
19  139  Ventsas Johannes  2009  SeUi  09A435  25 m  55.63  55.63   
20  99  Niemelä Miko  2009  SeUi  09A054  50 m  55.74  55.74   
21  107  Uusi-Panula Seeti  2007  SeUi  07A498  25 m  57.43  57.43   
22  246  Korvakangas Olli  2008  VUS-VSS  08A603  50 m  59.25  59.25   
23  114  Lintilä Rasmus  2009  SeUi  09A101  25 m  59.61  59.61   
24  83  Saarimaa Justus  2007  SeUi  07A105  25 m  1:00.26  1:00.26   
25  281  Koskela Leevi  2010  ViesU  10A240  25 m  1:01.49  1:01.49   
26  103  Laihorinne Hermanni  2010  SeUi  10A013  25 m  1:02.17  1:02.17   
27  151  Hällfors Albert  2009  SeUi  09A547  25 m  1:03.19  1:03.19   
28  95  Asp Reko  2011  SeUi  11A001  25 m  1:06.77  1:06.77   
29  120  Porkkala Jaakko  2011  SeUi  11A006  25 m  1:09.23  1:09.23   
30  148  Pirttikoski Juho  2008  SeUi  08A794  25 m  1:10.05  1:10.05   
31  111  Haukkala Mikael  2008  SeUi  08A267  25 m  1:10.24  1:10.24   
32  110  Haukkala Johannes  2007  SeUi  07A503  25 m  1:13.24  1:13.24   
33  129  Ylikangas Sisu  2011  SeUi  11A016  25 m  1:21.53  1:21.53   
34  136  Viitala Niilo  2010  SeUi  10A071  25 m  1:22.30  1:22.30   
35  53  Arosarka Eeti  2010  Virkiä  10A282  25 m       
36  57  Hietala Matias  2009  Virkiä  09A658  25 m       
37  96  Latvala Taavi  2008  SeUi  08A119  25 m       
38  98  Salonen Lauri  2010  SeUi  10A004  25 m       
39  127  Takala Matias  2010  SeUi  10A066  25 m       
40  138  Laukkala Eikka  2012  SeUi  12A004  25 m       
41  143  Kentta Aleksi  2009  SeUi  09A561  25 m       
42  147  Raninen Ilari  2004  SeUi  04B334  25 m       
43  154  Jokiranta Paavo Eino Ilmari  2010  SeUi  10A297  25 m       
44  155  Juntti Rasmus  2011  SeUi  11A117  25 m       
45  156  Kentta Leevi  2011  SeUi  11A122  25 m       
46  264  Pihlaja Sylvester  2009  VUS-VSS  09A622  25 m       
47  293  Aula Iipo  2007  KuRy  07A932  25 m       
48  295  Kaslin Frej Christian  2008  VUS-VSS  08A898  25 m       
 
Laji 22, 50m Selkäuinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
181  Laiteenmäki Milla  2001  VUS-VSS  01B318  50 m  32.47  32.47   
14  Lahtinen Veera  2002  KUS-GSS  02A123  50 m  35.11  35.11   
198  Hautala Pirita  2004  VUS-VSS  04B022  50 m  35.85  35.85   
191  Strandberg Lise  2003  VUS-VSS  03B140  50 m  36.10  36.10   
196  Nukala Gitta  2004  VUS-VSS  04B020  50 m  36.23  36.23   
165  Tiilikka Siiri  2004  VUS-VSS  04A253  50 m  36.68  36.68   
19  Kauppinen Salla-maaria  2002  KUS-GSS  02A724  25 m  36.79  36.79   
272  Nevala Jaana  2005  ViesU  05B115  50 m  37.27  37.27   
291  Hautala Maria  2003  KuRy  03A911  50 m  37.40  37.40   
10  189  Lång Emma  2004  VUS-VSS  04B005  50 m  38.56  38.56   
11  69  Klutas Anna  2002  SeUi  02A395  25 m  39.22  39.22   
12  273  Koskela Jenny Aada-linnea  2003  ViesU  03B305  50 m  39.55  39.55   
13  267  Ojakippola Peppi  2006  ViesU  06A464  50 m  40.84  40.84   
14  288  Rinta-aho Roosa  2004  AU  04B253  50 m  41.18  41.18   
15  278  Sorvisto Minerva  2007  ViesU  07A972  50 m  42.87  42.87   
16  97  Koivisto Helmi  2009  SeUi  09A040  50 m  44.50  44.50   
17  70  Kotkaniemi Elviira  2005  SeUi  05A004  25 m  44.97  44.97   
18  121  Vataja Aada  2008  SeUi  08A402  25 m  45.24  45.24   
19  87  Luomakortes Julia  2008  SeUi  08A046  25 m  45.49  45.49   
20  118  Ylinen Kerttu  2009  SeUi  09A153  50 m  46.79  46.79   
21  207  Hakala Kaisa  2008  VUS-VSS  08A182  50 m  47.27  47.27   
22  280  Lämpsä Anni  2008  ViesU  08A816  50 m  47.80  47.80   
23  214  Jämsä Aino  2008  VUS-VSS  08A218  50 m  48.69  48.69   
24  76  Myllykoski Evelina  2006  SeUi  06A043  50 m  49.47  49.47   
25  113  Lintilä Peppi  2008  SeUi  08A274  25 m  49.63  49.63   
26  274  Junttila Neea  2009  ViesU  09A468  50 m  50.19  50.19   
27  108  Nurmela Emma Henriika  2009  SeUi  09A097  50 m  50.41  50.41   
28  82  Laiho Fanny  2010  SeUi  10A000  50 m  50.62  50.62   
29  36  Karhulahti Siiri  2009  KUS-GSS  09A181  50 m  50.80  50.80   
30  239  Lintala Siiri  2009  VUS-VSS  09A234  50 m  51.19  51.19   
31  236  Hertsbacka Emma  2010  VUS-VSS  10A065  50 m  51.52  51.52   
32  130  Kangas Minea  2009  SeUi  09A231  25 m  52.06  52.06   
33  275  Sarja Mona  2009  ViesU  09A470  50 m  52.27  52.27   
34  257  Ristimäki Seela  2010  VUS-VSS  10A142  50 m  52.91  52.91   
35  249  Riska Molly  2011  VUS-VSS  11A042  50 m  55.50  55.50   
36  247  Jämsä Alma  2011  VUS-VSS  11A029  50 m  55.52  55.52   
37  91  Risku Neea  2011  SeUi  11A000  50 m  56.52  56.52   
38  124  Lähelmä Aino  2005  SeUi  05B141  50 m  57.99  57.99   
39  42  Siponen Tara  2010  KUS-GSS  10A132  50 m  58.10  58.10   
40  277  Koskela Emma  2007  ViesU  07A953  25 m  59.55  59.55   
41  51  Arosarka Nella  2005  Virkiä  05B188  50 m  59.79  59.79   
42  128  Pöyry Ester  2009  SeUi  09A226  25 m  1:00.15  1:00.15   
43  150  Luoma-aho Lumina  2009  SeUi  09A546  25 m  1:00.95  1:00.95   
44  100  Kaatikko Senni  2010  SeUi  10A006  50 m  1:01.47  1:01.47   
45  89  Syrjä Emilia  2009  SeUi  09A012  50 m  1:01.94  1:01.94   
46  90  Försti Nora  2008  SeUi  08A082  25 m  1:04.76  1:04.76   
47  123  Kotkaniemi Alviina  2011  SeUi  11A007  25 m  1:07.65  1:07.65   
48  131  Lemberg Linnea  2011  SeUi  11A017  25 m  1:07.69  1:07.69   
49  122  Kotkaniemi Serafiia  2011  SeUi  11A008  25 m  1:08.10  1:08.10   
50  106  Wallin Matilda  2009  SeUi  09A092  25 m  1:08.99  1:08.99   
51  152  janhunen Elli  2011  SeUi  11A087  25 m  1:18.34  1:18.34   
52  134  Kataja Helmi  2011  SeUi  11A019  25 m  1:24.32  1:24.32   
53  137  Nikko Adalmiina  2012  SeUi  12A006  25 m  2:13.38  2:13.38   
54  41  Hagqvist Mette  2007  KUS-GSS  07A828  25 m       
55  59  Pakarinen Mimosa  2007  Virkiä  07B097  25 m       
56  132  Pöyry Rebekka  2011  SeUi  11A018  25 m       
57  140  Laihorinne Martta  2012  SeUi  12A008  25 m       
58  142  Kangastie Fanni  2008  SeUi  08A758  25 m       
59  157  Rasku Ella  2009  SeUi  09A630  25 m       
60  172  Knuuttila Aamu  2004  VUS-VSS  04A531  25 m       
61  216  Hannula Ava  2008  VUS-VSS  08A221  25 m       
62  263  Kotanen Anna  2010  VUS-VSS  10A229  25 m       
 
Laji 23, 100m Vapaauinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
62  Kekola Jere  2000  SeUi  00A330  25 m  54.80  54.80   
65  Juupaluoma Kalle  2002  SeUi  02A329  25 m  1:01.80  1:01.80   
178  Pikkala Matias  2004  VUS-VSS  04A735  25 m  1:02.12  1:02.12   
46  Ahola Antti  2001  Virkiä  01A609  25 m  1:02.14  1:02.14   
27  Ikola Ville  2005  KUS-GSS  05A206  25 m  1:02.85  1:02.85   
30  Määttälä Riku  2005  KUS-GSS  05A671  25 m  1:02.92  1:02.92   
66  Hanka Eeli  2003  SeUi  03A107  50 m  1:03.03  1:03.03   
179  Björkstrand Adam  2005  VUS-VSS  05A478  25 m  1:03.33  1:03.33   
204  Pihlaja Salomo  2005  VUS-VSS  05A900  25 m  1:03.86  1:03.86   
10  167  Puutio Pietari  2004  VUS-VSS  04A429  50 m  1:04.90  1:04.90   
11  173  Hatunen Ilari  2006  VUS-VSS  06A076  25 m  1:05.95  1:05.95   
12  Korpi Lauri  2006  IK  06A056  50 m  1:06.18  1:06.18   
13  217  Joensuu Konsta  2005  VUS-VSS  05A989  25 m  1:07.05  1:07.05   
14  29  Herronen Samu  2007  KUS-GSS  07A131  50 m  1:07.13  1:07.13   
15  149  Galos Andras  2006  SeUi  06B144  50 m  1:07.73  1:07.73   
16  194  Jokiaho Joel  2004  VUS-VSS  04B015  50 m  1:08.20  1:08.20   
17  268  Saarela Torsti  2006  ViesU  06A466  50 m  1:08.67  1:08.67   
18  176  Kaslin Adrian  2005  VUS-VSS  05A414  25 m  1:09.32  1:09.32   
19  105  Tavast Oskari  2007  SeUi  07A495  25 m  1:09.45  1:09.45   
20  79  Laihorinne Iisakki  2003  SeUi  03A867  50 m  1:09.47  1:09.47   
21  208  Varsanpää Viljo  2006  VUS-VSS  06A681  50 m  1:09.98  1:09.98   
22  215  Nukala Roy  2005  VUS-VSS  05A987  25 m  1:11.55  1:11.55   
23  192  Koskela Alex  2004  VUS-VSS  04B017  50 m  1:12.24  1:12.24   
24  74  Saarimaa Rasmus  2004  SeUi  04A341  50 m  1:12.78  1:12.78   
25  233  Kotanen Erik  2006  VUS-VSS  06A965  50 m  1:13.86  1:13.86   
26  71  Laukkala Totti  2004  SeUi  04A227  50 m  1:15.11  1:15.11   
27  180  Halmelinna Eskil  2005  VUS-VSS  05A483  50 m  1:15.29  1:15.29   
28  116  Juntti Oskari  2008  SeUi  08A342  50 m  1:15.39  1:15.39   
29  72  Kekola Rasmus  2006  SeUi  06A007  25 m  1:16.03  1:16.03   
30  115  Jumppanen Lauri  2007  SeUi  07A543  50 m  1:16.72  1:16.72   
31  75  Syrjä Arttu  2005  SeUi  05A121  25 m  1:18.32  1:18.32   
32  77  Asp Iiro Julius  2006  SeUi  06A078  25 m  1:19.05  1:19.05   
33  190  Hong Netanel  2007  VUS-VSS  07A164  50 m  1:19.99  1:19.99   
34  206  Kautiainen Iivari  2006  VUS-VSS  06A671  25 m  1:20.38  1:20.38   
35  260  Ernits Jakob-Aleksander  2007  VUS-VSS  07A930  50 m  1:21.61  1:21.61   
36  85  Myllykoski Topias  2008  SeUi  08A036  25 m  1:21.71  1:21.71   
37  93  Hemminki Luka  2008  SeUi  08A090  50 m  1:22.08  1:22.08   
38  234  Koho Felix  2005  VUS-VSS  05B145  50 m  1:23.38  1:23.38   
39  78  Laiho Wili  2008  SeUi  08A004  25 m  1:24.83  1:24.83   
40  94  Ruuska Topias  2009  SeUi  09A031  25 m  1:27.82  1:27.82   
41  48  Arosarka Veka  2007  Virkiä  07A538  50 m  1:31.08  1:31.08   
42  88  Nikko Johannes  2009  SeUi  09A011  25 m  1:33.93  1:33.93   
43  231  Ustimenko Matvej  2008  VUS-VSS  08A457  50 m  1:33.96  1:33.96   
44  92  Kiviniemi Atte  2007  SeUi  07A253  25 m  1:35.78  1:35.78   
45  98  Salonen Lauri  2010  SeUi  10A004  25 m  1:36.47  1:36.47   
46  114  Lintilä Rasmus  2009  SeUi  09A101  25 m  1:38.28  1:38.28   
47  143  Kentta Aleksi  2009  SeUi  09A561  25 m  1:42.86  1:42.86   
48  107  Uusi-Panula Seeti  2007  SeUi  07A498  25 m  1:42.88  1:42.88   
49  256  Kaas Arvid  2008  VUS-VSS  08A689  50 m  1:43.52  1:43.52   
50  99  Niemelä Miko  2009  SeUi  09A054  25 m  1:45.24  1:45.24   
51  279  Lämpsä Tuomas  2010  ViesU  10A224  50 m  1:45.52  1:45.52   
52  148  Pirttikoski Juho  2008  SeUi  08A794  25 m  1:46.97  1:46.97   
53  246  Korvakangas Olli  2008  VUS-VSS  08A603  50 m  1:48.94  1:48.94   
54  103  Laihorinne Hermanni  2010  SeUi  10A013  25 m  1:53.58  1:53.58   
55  83  Saarimaa Justus  2007  SeUi  07A105  50 m  1:54.01  1:54.01   
56  95  Asp Reko  2011  SeUi  11A001  25 m  1:54.58  1:54.58   
57  139  Ventsas Johannes  2009  SeUi  09A435  25 m  2:01.34  2:01.34   
58  151  Hällfors Albert  2009  SeUi  09A547  25 m  2:09.85  2:09.85   
59  111  Haukkala Mikael  2008  SeUi  08A267  25 m  2:13.89  2:13.89   
60  120  Porkkala Jaakko  2011  SeUi  11A006  25 m  2:17.82  2:17.82   
61  136  Viitala Niilo  2010  SeUi  10A071  25 m  2:25.99  2:25.99   
62  129  Ylikangas Sisu  2011  SeUi  11A016  25 m  2:34.52  2:34.52   
63  127  Takala Matias  2010  SeUi  10A066  25 m  2:34.90  2:34.90   
64  56  Torppa Matias  2009  Virkiä  09A645  25 m       
65  96  Latvala Taavi  2008  SeUi  08A119  25 m       
66  110  Haukkala Johannes  2007  SeUi  07A503  25 m       
67  262  Jungner Emil  2010  VUS-VSS  10A212  25 m       
68  264  Pihlaja Sylvester  2009  VUS-VSS  09A622  25 m       
69  281  Koskela Leevi  2010  ViesU  10A240  25 m       
 
Laji 24, 100m Vapaauinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
183  Stenman Fia  2006  VUS-VSS  06A349  25 m  1:00.97  1:00.97   
23  Jestoi Teea  2005  KUS-GSS  05A173  25 m  1:01.17  1:01.17   
24  känsäkangas henna  2004  KUS-GSS  04A431  50 m  1:02.15  1:02.15   
170  Kinnunen Enni  2005  VUS-VSS  05A193  50 m  1:02.32  1:02.32   
185  Välivainio Veera  2005  VUS-VSS  05A645  50 m  1:02.60  1:02.60   
22  Harju Tuulia  2005  KUS-GSS  05A151  25 m  1:02.78  1:02.78   
199  Holmlund Matilda  2005  VUS-VSS  05A734  50 m  1:03.25  1:03.25   
21  Tattari Tessa  2004  KUS-GSS  04A374  50 m  1:03.68  1:03.68   
18  Nurkkala Sofia  2004  KUS-GSS  04A067  50 m  1:04.81  1:04.81   
10  205  Kärkkäinen Anni  2006  VUS-VSS  06A642  50 m  1:04.94  1:04.94   
11  168  Lehtonen Viivi  2004  VUS-VSS  04A451  25 m  1:05.43  1:05.43   
12  283  Mielonen Tiia  2006  NiSa  06A625  25 m  1:05.58  1:05.58   
13  191  Strandberg Lise  2003  VUS-VSS  03B140  25 m  1:05.70  1:05.70   
14  184  Lamminmäki Hannah  2006  VUS-VSS  06A351  50 m  1:05.88  1:05.88   
15  64  Kekola Noora  2004  SeUi  04A028  25 m  1:05.96  1:05.96   
16  68  Jouppila Annukka  2003  SeUi  03A120  50 m  1:06.15  1:06.15   
17  169  Äkkinen Pihla  2005  VUS-VSS  05A195  50 m  1:06.16  1:06.16   
18  200  Berg Maisa  2003  VUS-VSS  03B163  50 m  1:06.41  1:06.41   
19  222  Varsanpää Veera  2004  VUS-VSS  04B272  50 m  1:06.64  1:06.64   
20  197  Turunen Anni  2006  VUS-VSS  06A416  50 m  1:07.42  1:07.42   
21  171  Oksakari Laura Sofia  2005  VUS-VSS  05A194  50 m  1:07.56  1:07.56   
22  19  Kauppinen Salla-maaria  2002  KUS-GSS  02A724  25 m  1:07.81  1:07.81   
23  20  Rintala Vilma  2005  KUS-GSS  05A060  50 m  1:08.03  1:08.03   
24  163  Jerohin Aino  2003  VUS-VSS  03A154  50 m  1:08.67  1:08.67   
25  186  Ekebohm Ida  2005  VUS-VSS  05A675  50 m  1:08.78  1:08.78   
26  270  Kiljala Riialiina  2008  ViesU  08A093  50 m  1:08.91  1:08.91   
27  269  Linna Noora-Maria  2006  ViesU  06A468  50 m  1:08.98  1:08.98   
28  63  Kannosto Aamu  2005  SeUi  05A001  25 m  1:09.16  1:09.16   
29  188  Williamsson Ellen  2006  VUS-VSS  06A398  25 m  1:09.18  1:09.18   
30  187  Högback Joanna  2007  VUS-VSS  07A150  50 m  1:09.28  1:09.28   
31  47  Hietanen Hanna Eveliina  2005  Virkiä  05A830  25 m  1:11.42  1:11.42   
32  221  Keiski Aina  2007  VUS-VSS  07A565  50 m  1:11.72  1:11.72   
33  285  Ekdahl Eerika  2007  NiSa  07A734  50 m  1:12.06  1:12.06   
34  218  Rantala Siiri  2007  VUS-VSS  07A433  50 m  1:14.29  1:14.29   
35  271  Saarela Tilda  2006  ViesU  06A729  25 m  1:14.36  1:14.36   
36  125  Hakala Mirella  2005  SeUi  05B142  25 m  1:14.37  1:14.37   
37  84  suominen siiri  2006  SeUi  06A306  25 m  1:14.49  1:14.49   
38  81  Kotkaniemi Albertiina  2008  SeUi  08A010  25 m  1:14.69  1:14.69   
39  32  Paavola Oosa  2005  KUS-GSS  05A906  50 m  1:14.82  1:14.82   
40  229  Fellman Michelle  2007  VUS-VSS  07A738  50 m  1:15.62  1:15.62   
41  49  Antila Aada  2007  Virkiä  07A530  50 m  1:15.67  1:15.67   
42  288  Rinta-aho Roosa  2004  AU  04B253  50 m  1:16.07  1:16.07   
43  80  Murtomäki Nana  2008  SeUi  08A008  25 m  1:16.48  1:16.48   
44  174  Hautamäki Veera  2005  VUS-VSS  05A252  50 m  1:16.50  1:16.50   
45  Luomaranta Eeva  2007  IK  07A033  25 m  1:17.21  1:17.21   
46  177  Hulkki Iina  2006  VUS-VSS  06A179  50 m  1:18.09  1:18.09   
47  28  Rajala Ronya  2005  KUS-GSS  05A408  50 m  1:18.75  1:18.75   
48  Päivärinta Venla  2008  IK  08A129  50 m  1:19.23  1:19.23   
49  97  Koivisto Helmi  2009  SeUi  09A040  25 m  1:21.29  1:21.29   
50  87  Luomakortes Julia  2008  SeUi  08A046  25 m  1:21.91  1:21.91   
51  67  Porkkala Sanni  2004  SeUi  04A034  25 m  1:22.26  1:22.26   
52  248  elomaa Milena  2008  VUS-VSS  08A575  50 m  1:22.73  1:22.73   
53  126  Kiviluoma Sohvi  2006  SeUi  06A994  25 m  1:24.85  1:24.85   
54  117  Ylinen Liina  2008  SeUi  08A380  25 m  1:25.21  1:25.21   
55  Latvala Lilja  2008  IK  08A608  25 m  1:25.90  1:25.90   
56  Korpi Anna  2008  IK  08A026  50 m  1:26.62  1:26.62   
57  112  Karlsson Lovisa  2006  SeUi  06A797  25 m  1:27.65  1:27.65   
58  109  Nivukoski Siiri  2008  SeUi  08A263  50 m  1:30.42  1:30.42   
59  274  Junttila Neea  2009  ViesU  09A468  50 m  1:30.88  1:30.88   
60  51  Arosarka Nella  2005  Virkiä  05B188  25 m  1:32.98  1:32.98   
61  59  Pakarinen Mimosa  2007  Virkiä  07B097  25 m  1:33.86  1:33.86   
62  Thors Marika  2007  IK  07A883  25 m  1:34.49  1:34.49   
63  86  Potinkara Ilona  2007  SeUi  07A109  50 m  1:36.44  1:36.44   
64  113  Lintilä Peppi  2008  SeUi  08A274  25 m  1:37.50  1:37.50   
65  130  Kangas Minea  2009  SeUi  09A231  25 m  1:37.65  1:37.65   
66  108  Nurmela Emma Henriika  2009  SeUi  09A097  25 m  1:37.77  1:37.77   
67  121  Vataja Aada  2008  SeUi  08A402  50 m  1:38.25  1:38.25   
68  280  Lämpsä Anni  2008  ViesU  08A816  50 m  1:39.06  1:39.06   
69  54  latva-hoppala krista  2006  Virkiä  06B173  25 m  1:39.53  1:39.53   
70  145  Alanko Oona  2008  SeUi  08A771  25 m  1:41.65  1:41.65   
71  275  Sarja Mona  2009  ViesU  09A470  50 m  1:43.90  1:43.90   
72  277  Koskela Emma  2007  ViesU  07A953  25 m  1:45.97  1:45.97   
73  89  Syrjä Emilia  2009  SeUi  09A012  50 m  1:47.57  1:47.57   
74  128  Pöyry Ester  2009  SeUi  09A226  25 m  1:52.63  1:52.63   
75  91  Risku Neea  2011  SeUi  11A000  25 m  1:59.39  1:59.39   
76  122  Kotkaniemi Serafiia  2011  SeUi  11A008  25 m  2:02.03  2:02.03   
77  100  Kaatikko Senni  2010  SeUi  10A006  25 m  2:04.28  2:04.28   
78  123  Kotkaniemi Alviina  2011  SeUi  11A007  25 m  2:05.32  2:05.32   
79  106  Wallin Matilda  2009  SeUi  09A092  25 m  2:10.67  2:10.67   
80  132  Pöyry Rebekka  2011  SeUi  11A018  25 m  2:12.08  2:12.08   
81  90  Försti Nora  2008  SeUi  08A082  25 m  2:16.71  2:16.71   
82  131  Lemberg Linnea  2011  SeUi  11A017  25 m  2:35.67  2:35.67   
83  134  Kataja Helmi  2011  SeUi  11A019  25 m       
84  142  Kangastie Fanni  2008  SeUi  08A758  25 m       
85  150  Luoma-aho Lumina  2009  SeUi  09A546  25 m       
86  157  Rasku Ella  2009  SeUi  09A630  25 m       
87  216  Hannula Ava  2008  VUS-VSS  08A221  25 m       
88  251  Riska Meja  2009  VUS-VSS  09A381  25 m       
 
Laji 25, 50m Perhosuinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
298  Ylipelkonen Tuomas  2000  SeUi  00A376  25 m  26.09  26.09   
61  Nurmela Mikael  2002  SeUi  02A017  50 m  29.13  29.13   
62  Kekola Jere  2000  SeUi  00A330  50 m  29.16  29.16   
160  Malm Lars Ivar Valter  2001  VUS-VSS  01A596  50 m  30.39  30.39   
65  Juupaluoma Kalle  2002  SeUi  02A329  50 m  33.06  33.06   
46  Ahola Antti  2001  Virkiä  01A609  25 m  33.91  33.91   
71  Laukkala Totti  2004  SeUi  04A227  25 m  35.66  35.66   
268  Saarela Torsti  2006  ViesU  06A466  50 m  35.99  35.99   
105  Tavast Oskari  2007  SeUi  07A495  50 m  36.43  36.43   
10  74  Saarimaa Rasmus  2004  SeUi  04A341  50 m  36.68  36.68   
11  79  Laihorinne Iisakki  2003  SeUi  03A867  25 m  37.11  37.11   
12  73  Klutas Akseli  2004  SeUi  04A245  50 m  37.23  37.23   
13  115  Jumppanen Lauri  2007  SeUi  07A543  50 m  37.23  37.23   
14  116  Juntti Oskari  2008  SeUi  08A342  50 m  39.64  39.64   
15  209  Qvisén Aaron  2007  VUS-VSS  07A421  50 m  42.31  42.31   
16  75  Syrjä Arttu  2005  SeUi  05A121  25 m  44.49  44.49   
17  211  Ikonen Kasper  2007  VUS-VSS  07A420  25 m  46.10  46.10   
18  219  Karagiannis Konstantinos  2009  VUS-VSS  09A094  25 m  46.95  46.95   
19  203  Strömbäck Hannes  2007  VUS-VSS  07A324  50 m  47.11  47.11   
20  226  Westeråker Adam  2007  VUS-VSS  07A739  50 m  49.99  49.99   
21  237  Roukus Kie  2007  VUS-VSS  07A791  50 m  51.71  51.71   
22  78  Laiho Wili  2008  SeUi  08A004  25 m  52.70  52.70   
23  94  Ruuska Topias  2009  SeUi  09A031  25 m  53.47  53.47   
24  202  Söderlund Oskar  2007  VUS-VSS  07A280  25 m  53.77  53.77   
25  85  Myllykoski Topias  2008  SeUi  08A036  25 m  54.33  54.33   
26  93  Hemminki Luka  2008  SeUi  08A090  25 m  56.13  56.13   
27  223  Nygård Eemeli  2008  VUS-VSS  08A397  50 m  59.79  59.79   
28  243  Qvisén Anton  2009  VUS-VSS  09A272  50 m  1:00.55  1:00.55   
29  220  Karagiannis Michail Angelos  2009  VUS-VSS  09A093  50 m  1:11.55  1:11.55   
30  147  Raninen Ilari  2004  SeUi  04B334  25 m       
31  240  Tidström Carl-Victor  2010  VUS-VSS  10A073  25 m       
32  295  Kaslin Frej Christian  2008  VUS-VSS  08A898  25 m       
 
Laji 26, 50m Perhosuinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
14  Lahtinen Veera  2002  KUS-GSS  02A123  25 m  31.12  31.12   
198  Hautala Pirita  2004  VUS-VSS  04B022  25 m  31.81  31.81   
182  Löfqvist Tilde  2004  VUS-VSS  04A869  50 m  32.51  32.51   
181  Laiteenmäki Milla  2001  VUS-VSS  01B318  25 m  32.94  32.94   
191  Strandberg Lise  2003  VUS-VSS  03B140  50 m  33.15  33.15   
68  Jouppila Annukka  2003  SeUi  03A120  25 m  33.32  33.32   
269  Linna Noora-Maria  2006  ViesU  06A468  25 m  34.29  34.29   
297  Kangas Alina  2005  KUS-GSS  05A760  25 m  35.19  35.19   
273  Koskela Jenny Aada-linnea  2003  ViesU  03B305  25 m  35.85  35.85   
10  272  Nevala Jaana  2005  ViesU  05B115  50 m  36.28  36.28   
11  291  Hautala Maria  2003  KuRy  03A911  50 m  36.46  36.46   
12  47  Hietanen Hanna Eveliina  2005  Virkiä  05A830  50 m  37.96  37.96   
13  81  Kotkaniemi Albertiina  2008  SeUi  08A010  25 m  38.18  38.18   
14  289  Nieminen Oona  2004  AU  04B265  50 m  38.90  38.90   
15  84  suominen siiri  2006  SeUi  06A306  25 m  40.67  40.67   
16  97  Koivisto Helmi  2009  SeUi  09A040  25 m  40.82  40.82   
17  125  Hakala Mirella  2005  SeUi  05B142  25 m  41.44  41.44   
18  124  Lähelmä Aino  2005  SeUi  05B141  25 m  43.48  43.48   
19  87  Luomakortes Julia  2008  SeUi  08A046  25 m  44.72  44.72   
20  117  Ylinen Liina  2008  SeUi  08A380  25 m  45.29  45.29   
21  126  Kiviluoma Sohvi  2006  SeUi  06A994  25 m  45.66  45.66   
22  70  Kotkaniemi Elviira  2005  SeUi  05A004  25 m  46.05  46.05   
23  210  Eriksson Nelly  2006  VUS-VSS  06A711  50 m  46.12  46.12   
24  67  Porkkala Sanni  2004  SeUi  04A034  25 m  48.53  48.53   
25  193  Mäki Mariana  2006  VUS-VSS  06A413  50 m  49.22  49.22   
26  207  Hakala Kaisa  2008  VUS-VSS  08A182  50 m  49.28  49.28   
27  112  Karlsson Lovisa  2006  SeUi  06A797  25 m  49.70  49.70   
28  236  Hertsbacka Emma  2010  VUS-VSS  10A065  50 m  50.12  50.12   
29  227  Björkstrand Laura  2009  VUS-VSS  09A192  50 m  50.20  50.20   
30  109  Nivukoski Siiri  2008  SeUi  08A263  25 m  50.82  50.82   
31  278  Sorvisto Minerva  2007  ViesU  07A972  50 m  51.77  51.77   
32  238  Koivulahti Lina  2009  VUS-VSS  09A230  50 m  52.96  52.96   
33  247  Jämsä Alma  2011  VUS-VSS  11A029  25 m  53.47  53.47   
34  280  Lämpsä Anni  2008  ViesU  08A816  50 m  54.93  54.93   
35  82  Laiho Fanny  2010  SeUi  10A000  50 m  55.76  55.76   
36  239  Lintala Siiri  2009  VUS-VSS  09A234  50 m  59.70  59.70   
37  Päivärinta Venla  2008  IK  08A129  25 m       
38  Latvala Lilja  2008  IK  08A608  25 m       
39  42  Siponen Tara  2010  KUS-GSS  10A132  25 m       
40  45  Karjalainen Maija  2010  KUS-GSS  10A164  25 m       
41  63  Kannosto Aamu  2005  SeUi  05A001  25 m       
42  86  Potinkara Ilona  2007  SeUi  07A109  25 m       
43  91  Risku Neea  2011  SeUi  11A000  25 m       
44  248  elomaa Milena  2008  VUS-VSS  08A575  25 m       
45  249  Riska Molly  2011  VUS-VSS  11A042  25 m       
46  257  Ristimäki Seela  2010  VUS-VSS  10A142  25 m       
47  276  Koskela Elina  2005  ViesU  05B214  25 m       
 
Laji 27, 200m Selkäuinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
159  Fjellström Claes  2001  VUS-VSS  01A078  50 m  2:14.25  2:14.25   
149  Galos Andras  2006  SeUi  06B144  50 m  2:42.20  2:42.20   
208  Varsanpää Viljo  2006  VUS-VSS  06A681  50 m  2:52.09  2:52.09   
192  Koskela Alex  2004  VUS-VSS  04B017  25 m  3:01.95  3:01.95   
217  Joensuu Konsta  2005  VUS-VSS  05A989  50 m  3:03.66  3:03.66   
Korpi Lauri  2006  IK  06A056  25 m       
232  Launonen Iivari  2007  VUS-VSS  07A743  25 m       
 
Laji 28, 200m Selkäuinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
162  Kivi Petra  2003  VUS-VSS  03A153  25 m  2:18.11  2:18.11   
164  Hulkki Ella  2004  VUS-VSS  04A200  25 m  2:24.77  2:24.77   
170  Kinnunen Enni  2005  VUS-VSS  05A193  50 m  2:37.42  2:37.42   
222  Varsanpää Veera  2004  VUS-VSS  04B272  50 m  2:43.88  2:43.88   
197  Turunen Anni  2006  VUS-VSS  06A416  50 m  2:46.95  2:46.95   
189  Lång Emma  2004  VUS-VSS  04B005  50 m  3:00.08  3:00.08   
188  Williamsson Ellen  2006  VUS-VSS  06A398  50 m  3:02.32  3:02.32   
81  Kotkaniemi Albertiina  2008  SeUi  08A010  50 m  3:06.58  3:06.58   
69  Klutas Anna  2002  SeUi  02A395  25 m  3:11.07  3:11.07   
10  97  Koivisto Helmi  2009  SeUi  09A040  50 m  3:36.23  3:36.23   
11  121  Vataja Aada  2008  SeUi  08A402  50 m  3:48.08  3:48.08   
12  Luomaranta Eeva  2007  IK  07A033  25 m       
13  Korpi Anna  2008  IK  08A026  25 m       
14  22  Harju Tuulia  2005  KUS-GSS  05A151  25 m       
15  28  Rajala Ronya  2005  KUS-GSS  05A408  25 m       
16  36  Karhulahti Siiri  2009  KUS-GSS  09A181  25 m       
17  37  Heiskanen Sofia  2005  KUS-GSS  05B121  25 m       
18  221  Keiski Aina  2007  VUS-VSS  07A565  25 m       
 
Laji 29, 100m Rintauinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
62  Kekola Jere  2000  SeUi  00A330  25 m  1:09.21  1:09.21   
61  Nurmela Mikael  2002  SeUi  02A017  25 m  1:11.92  1:11.92   
298  Ylipelkonen Tuomas  2000  SeUi  00A376  25 m  1:17.23  1:17.23   
173  Hatunen Ilari  2006  VUS-VSS  06A076  50 m  1:23.99  1:23.99   
178  Pikkala Matias  2004  VUS-VSS  04A735  25 m  1:24.99  1:24.99   
66  Hanka Eeli  2003  SeUi  03A107  25 m  1:25.73  1:25.73   
215  Nukala Roy  2005  VUS-VSS  05A987  50 m  1:30.73  1:30.73   
194  Jokiaho Joel  2004  VUS-VSS  04B015  25 m  1:31.39  1:31.39   
233  Kotanen Erik  2006  VUS-VSS  06A965  50 m  1:31.60  1:31.60   
10  115  Jumppanen Lauri  2007  SeUi  07A543  50 m  1:34.07  1:34.07   
11  46  Ahola Antti  2001  Virkiä  01A609  25 m  1:34.53  1:34.53   
12  176  Kaslin Adrian  2005  VUS-VSS  05A414  50 m  1:34.54  1:34.54   
13  192  Koskela Alex  2004  VUS-VSS  04B017  25 m  1:35.06  1:35.06   
14  74  Saarimaa Rasmus  2004  SeUi  04A341  50 m  1:35.16  1:35.16   
15  29  Herronen Samu  2007  KUS-GSS  07A131  50 m  1:35.43  1:35.43   
16  79  Laihorinne Iisakki  2003  SeUi  03A867  50 m  1:36.36  1:36.36   
17  180  Halmelinna Eskil  2005  VUS-VSS  05A483  50 m  1:37.48  1:37.48   
18  105  Tavast Oskari  2007  SeUi  07A495  25 m  1:37.52  1:37.52   
19  209  Qvisén Aaron  2007  VUS-VSS  07A421  50 m  1:38.65  1:38.65   
20  72  Kekola Rasmus  2006  SeUi  06A007  25 m  1:40.40  1:40.40   
21  73  Klutas Akseli  2004  SeUi  04A245  25 m  1:42.27  1:42.27   
22  195  Lepistö Teemu  2005  VUS-VSS  05A728  25 m  1:45.59  1:45.59   
23  206  Kautiainen Iivari  2006  VUS-VSS  06A671  50 m  1:46.03  1:46.03   
24  202  Söderlund Oskar  2007  VUS-VSS  07A280  50 m  1:48.23  1:48.23   
25  234  Koho Felix  2005  VUS-VSS  05B145  25 m  1:51.62  1:51.62   
26  116  Juntti Oskari  2008  SeUi  08A342  50 m  1:53.58  1:53.58   
27  213  Turunen Veikka  2008  VUS-VSS  08A217  50 m  1:56.55  1:56.55   
28  77  Asp Iiro Julius  2006  SeUi  06A078  25 m  2:00.08  2:00.08   
29  223  Nygård Eemeli  2008  VUS-VSS  08A397  50 m  2:01.76  2:01.76   
30  94  Ruuska Topias  2009  SeUi  09A031  25 m  2:02.98  2:02.98   
31  83  Saarimaa Justus  2007  SeUi  07A105  25 m  2:03.00  2:03.00   
32  78  Laiho Wili  2008  SeUi  08A004  50 m  2:04.91  2:04.91   
33  93  Hemminki Luka  2008  SeUi  08A090  25 m  2:06.66  2:06.66   
34  220  Karagiannis Michail Angelos  2009  VUS-VSS  09A093  25 m  2:07.03  2:07.03   
35  279  Lämpsä Tuomas  2010  ViesU  10A224  50 m  2:09.29  2:09.29   
36  232  Launonen Iivari  2007  VUS-VSS  07A743  25 m  2:10.62  2:10.62   
37  88  Nikko Johannes  2009  SeUi  09A011  50 m  2:14.27  2:14.27   
38  243  Qvisén Anton  2009  VUS-VSS  09A272  25 m  2:19.44  2:19.44   
39  107  Uusi-Panula Seeti  2007  SeUi  07A498  25 m  2:22.37  2:22.37   
40  99  Niemelä Miko  2009  SeUi  09A054  25 m  2:32.94  2:32.94   
41  114  Lintilä Rasmus  2009  SeUi  09A101  25 m  2:33.78  2:33.78   
42  139  Ventsas Johannes  2009  SeUi  09A435  25 m       
43  151  Hällfors Albert  2009  SeUi  09A547  25 m       
44  154  Jokiranta Paavo Eino Ilmari  2010  SeUi  10A297  25 m       
45  160  Malm Lars Ivar Valter  2001  VUS-VSS  01A596  25 m       
46  240  Tidström Carl-Victor  2010  VUS-VSS  10A073  25 m       
47  246  Korvakangas Olli  2008  VUS-VSS  08A603  25 m       
48  256  Kaas Arvid  2008  VUS-VSS  08A689  25 m       
49  262  Jungner Emil  2010  VUS-VSS  10A212  25 m       
50  264  Pihlaja Sylvester  2009  VUS-VSS  09A622  25 m       
51  281  Koskela Leevi  2010  ViesU  10A240  25 m       
52  293  Aula Iipo  2007  KuRy  07A932  25 m       
 
Laji 30, 100m Rintauinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
23  Jestoi Teea  2005  KUS-GSS  05A173  25 m  1:12.64  1:12.64   
172  Knuuttila Aamu  2004  VUS-VSS  04A531  25 m  1:19.09  1:19.09   
168  Lehtonen Viivi  2004  VUS-VSS  04A451  50 m  1:20.89  1:20.89   
161  Grangärd Jenny  2003  VUS-VSS  03A151  25 m  1:21.03  1:21.03   
163  Jerohin Aino  2003  VUS-VSS  03A154  25 m  1:21.88  1:21.88   
183  Stenman Fia  2006  VUS-VSS  06A349  25 m  1:22.73  1:22.73   
169  Äkkinen Pihla  2005  VUS-VSS  05A195  50 m  1:23.46  1:23.46   
199  Holmlund Matilda  2005  VUS-VSS  05A734  25 m  1:23.93  1:23.93   
283  Mielonen Tiia  2006  NiSa  06A625  25 m  1:24.66  1:24.66   
10  185  Välivainio Veera  2005  VUS-VSS  05A645  50 m  1:24.74  1:24.74   
11  64  Kekola Noora  2004  SeUi  04A028  25 m  1:25.62  1:25.62   
12  297  Kangas Alina  2005  KUS-GSS  05A760  25 m  1:25.98  1:25.98   
13  272  Nevala Jaana  2005  ViesU  05B115  25 m  1:26.61  1:26.61   
14  270  Kiljala Riialiina  2008  ViesU  08A093  50 m  1:28.11  1:28.11   
15  24  känsäkangas henna  2004  KUS-GSS  04A431  25 m  1:28.12  1:28.12   
16  200  Berg Maisa  2003  VUS-VSS  03B163  50 m  1:28.52  1:28.52   
17  165  Tiilikka Siiri  2004  VUS-VSS  04A253  25 m  1:28.54  1:28.54   
18  63  Kannosto Aamu  2005  SeUi  05A001  25 m  1:28.64  1:28.64   
19  187  Högback Joanna  2007  VUS-VSS  07A150  50 m  1:29.34  1:29.34   
20  177  Hulkki Iina  2006  VUS-VSS  06A179  50 m  1:29.83  1:29.83   
21  31  Kivelä Olivia  2006  KUS-GSS  06A624  25 m  1:30.08  1:30.08   
22  21  Tattari Tessa  2004  KUS-GSS  04A374  50 m  1:31.70  1:31.70   
23  285  Ekdahl Eerika  2007  NiSa  07A734  50 m  1:32.52  1:32.52   
24  166  Isaksen Inger  2005  VUS-VSS  05A163  25 m  1:34.49  1:34.49   
25  229  Fellman Michelle  2007  VUS-VSS  07A738  50 m  1:36.87  1:36.87   
26  273  Koskela Jenny Aada-linnea  2003  ViesU  03B305  50 m  1:37.66  1:37.66   
27  174  Hautamäki Veera  2005  VUS-VSS  05A252  25 m  1:38.00  1:38.00   
28  267  Ojakippola Peppi  2006  ViesU  06A464  50 m  1:40.24  1:40.24   
29  49  Antila Aada  2007  Virkiä  07A530  25 m  1:40.89  1:40.89   
30  124  Lähelmä Aino  2005  SeUi  05B141  25 m  1:41.64  1:41.64   
31  81  Kotkaniemi Albertiina  2008  SeUi  08A010  50 m  1:42.06  1:42.06   
32  39  Päivärinta Jenna  2005  KUS-GSS  05B119  25 m  1:43.15  1:43.15   
33  Luomaranta Eeva  2007  IK  07A033  25 m  1:44.79  1:44.79   
34  70  Kotkaniemi Elviira  2005  SeUi  05A004  50 m  1:44.87  1:44.87   
35  97  Koivisto Helmi  2009  SeUi  09A040  25 m  1:48.09  1:48.09   
36  109  Nivukoski Siiri  2008  SeUi  08A263  25 m  1:51.12  1:51.12   
37  126  Kiviluoma Sohvi  2006  SeUi  06A994  25 m  1:51.52  1:51.52   
38  218  Rantala Siiri  2007  VUS-VSS  07A433  25 m  1:52.61  1:52.61   
39  193  Mäki Mariana  2006  VUS-VSS  06A413  50 m  1:53.01  1:53.01   
40  38  Herronen Tessa  2008  KUS-GSS  08A430  50 m  1:59.15  1:59.15   
41  214  Jämsä Aino  2008  VUS-VSS  08A218  50 m  1:59.85  1:59.85   
42  80  Murtomäki Nana  2008  SeUi  08A008  50 m  2:01.03  2:01.03   
43  236  Hertsbacka Emma  2010  VUS-VSS  10A065  25 m  2:02.38  2:02.38   
44  113  Lintilä Peppi  2008  SeUi  08A274  25 m  2:03.83  2:03.83   
45  Latvala Lilja  2008  IK  08A608  50 m  2:04.15  2:04.15   
46  76  Myllykoski Evelina  2006  SeUi  06A043  50 m  2:04.27  2:04.27   
47  117  Ylinen Liina  2008  SeUi  08A380  50 m  2:07.47  2:07.47   
48  118  Ylinen Kerttu  2009  SeUi  09A153  50 m  2:08.59  2:08.59   
49  274  Junttila Neea  2009  ViesU  09A468  50 m  2:09.10  2:09.10   
50  82  Laiho Fanny  2010  SeUi  10A000  50 m  2:09.26  2:09.26   
51  108  Nurmela Emma Henriika  2009  SeUi  09A097  25 m  2:11.87  2:11.87   
52  276  Koskela Elina  2005  ViesU  05B214  50 m  2:13.47  2:13.47   
53  145  Alanko Oona  2008  SeUi  08A771  25 m  2:16.90  2:16.90   
54  130  Kangas Minea  2009  SeUi  09A231  25 m  2:16.98  2:16.98   
55  41  Hagqvist Mette  2007  KUS-GSS  07A828  50 m  2:17.01  2:17.01   
56  249  Riska Molly  2011  VUS-VSS  11A042  50 m  2:19.00  2:19.00   
57  91  Risku Neea  2011  SeUi  11A000  25 m  2:20.88  2:20.88   
58  Latvala Vilma  2011  IK  11A057  50 m  2:22.84  2:22.84   
59  89  Syrjä Emilia  2009  SeUi  09A012  25 m  2:24.04  2:24.04   
60  263  Kotanen Anna  2010  VUS-VSS  10A229  25 m  2:24.35  2:24.35   
61  242  Fellman Isabelle  2009  VUS-VSS  09A259  50 m  2:24.45  2:24.45   
62  Thors Marika  2007  IK  07A883  25 m  2:25.63  2:25.63   
63  128  Pöyry Ester  2009  SeUi  09A226  25 m  2:36.81  2:36.81   
64  19  Kauppinen Salla-maaria  2002  KUS-GSS  02A724  25 m       
65  86  Potinkara Ilona  2007  SeUi  07A109  25 m       
66  90  Försti Nora  2008  SeUi  08A082  25 m       
67  100  Kaatikko Senni  2010  SeUi  10A006  25 m       
68  157  Rasku Ella  2009  SeUi  09A630  25 m       
69  216  Hannula Ava  2008  VUS-VSS  08A221  25 m       
70  227  Björkstrand Laura  2009  VUS-VSS  09A192  25 m       
71  238  Koivulahti Lina  2009  VUS-VSS  09A230  25 m       
72  239  Lintala Siiri  2009  VUS-VSS  09A234  25 m       
73  275  Sarja Mona  2009  ViesU  09A470  25 m       
 
Laji 31, 800m Vapaauinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
167  Puutio Pietari  2004  VUS-VSS  04A429  50 m  9:39.64  9:39.64   
149  Galos Andras  2006  SeUi  06B144  25 m  10:19.28  10:19.28   
204  Pihlaja Salomo  2005  VUS-VSS  05A900  50 m  10:32.55  10:32.55   
Korpi Lauri  2006  IK  06A056  25 m  10:49.56  10:49.56   
179  Björkstrand Adam  2005  VUS-VSS  05A478  50 m  11:07.26  11:07.26   
73  Klutas Akseli  2004  SeUi  04A245  25 m  11:52.87  11:52.87   
71  Laukkala Totti  2004  SeUi  04A227  25 m  12:36.44  12:36.44   
74  Saarimaa Rasmus  2004  SeUi  04A341  25 m  13:06.72  13:06.72   
190  Hong Netanel  2007  VUS-VSS  07A164  25 m  13:26.71  13:26.71   
10  75  Syrjä Arttu  2005  SeUi  05A121  25 m       
11  85  Myllykoski Topias  2008  SeUi  08A036  25 m       
12  147  Raninen Ilari  2004  SeUi  04B334  25 m       
 
Laji 32, 800m Vapaauinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
184  Lamminmäki Hannah  2006  VUS-VSS  06A351  50 m  10:18.64  10:18.64   
269  Linna Noora-Maria  2006  ViesU  06A468  50 m  10:36.90  10:36.90   
20  Rintala Vilma  2005  KUS-GSS  05A060  50 m  10:45.45  10:45.45   
68  Jouppila Annukka  2003  SeUi  03A120  25 m  10:46.13  10:46.13   
166  Isaksen Inger  2005  VUS-VSS  05A163  25 m  10:47.36  10:47.36   
64  Kekola Noora  2004  SeUi  04A028  25 m  11:05.90  11:05.90   
186  Ekebohm Ida  2005  VUS-VSS  05A675  50 m  11:08.99  11:08.99   
271  Saarela Tilda  2006  ViesU  06A729  50 m  12:10.87  12:10.87   
80  Murtomäki Nana  2008  SeUi  08A008  25 m  12:55.69  12:55.69   
10  67  Porkkala Sanni  2004  SeUi  04A034  25 m  13:48.93  13:48.93   
11  125  Hakala Mirella  2005  SeUi  05B142  25 m  13:55.39  13:55.39   
12  76  Myllykoski Evelina  2006  SeUi  06A043  25 m  14:26.69  14:26.69   
13  84  suominen siiri  2006  SeUi  06A306  25 m  14:36.94  14:36.94   
14  112  Karlsson Lovisa  2006  SeUi  06A797  25 m  14:40.15  14:40.15   
15  34  känsäkangas jonna  2004  KUS-GSS  04B186  25 m       
16  196  Nukala Gitta  2004  VUS-VSS  04B020  25 m       
17  210  Eriksson Nelly  2006  VUS-VSS  06A711  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  03 lokakuu 2019 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  21:49